veil gemaakt. En sinds die tijd betekent zijn dood juist het le ven voor de mensen. Wij kunnen zijn leven nu met stukken en beetjes tot het onze maken. Dat proberen we tot uitarukking te brengen met de heilige Commu nie. En daarom zijn we ook zo blij wanneer U ter communie komt en een stukje van Jezus' leven tot Uw leven wilt maken. We zijn blij wanneer Hij niet voor niets gestorven is, maar een stukje van zijn goddelijk leven aan U kan uitdelen. Vele mensen op de wereld willen dit doen, samen met U. Dan zijn we als één grote familie, die aan een heel grote tafel zit...., eensgezind etend van het zelfde voedsel om eeuwig te leven. DANK JE WEL Ien heeft mij wel eens verweten dat ik Oostrum te veel lof toe zwaaide. Och, er zijn altijd mensen die zich doodstaren alleen op fouten en tekortkomingen van anderen en die hun ogen gesloten houden voor het vele goede en mooie wat gepresteerd wordt. In ieder geval van al die dankwoorden die ik in die vijf jaren heb uitgesproken trek ik er geen enkele terug; ze waren verdiend en meer dan verdiend. Ik heb in geen enkele andere parochie waar ik geweest ben - en dat waren er vier - zoveel mensen aangetroffen die zoveel voor hun kerk overhebben. - In 'n korte tijd was het nodige geld bijeen voor het nieuwe orgel en alle verenigingen hebben hier aan meegewerkt. - In nog kortere tijd was het geld er voor 'n herboren priester koor: tegels, 'n prachtige loper, 'n bijzonder mooi altaar; en ook hier werkten vrijwilligers aan mee. - We beschikken al verschillende jaren over 'n groep dames die iedere week het kerkgebouw 'n degelijke poetsbeurt geven, zo dat de kerk er altijd netjes uitziet. - Dames die iedere week zorgen voor de versiering van de kerk. - 'n Groep bejaarden komt regelmatig opduiken om de tuin en het gebied rond de kerk schoon te houden. - We bezitten 'n financiële commissie - groot en klein comité - die hun taak, hun werk bijzonder serieus uitvoeren. - Onze zangkoren en kollektanten die iedere week klaar staan voor de diensten in de kerk; daarnaast onze harmonie die al tijd bereid is bijzondere kerkelijke vieringen op te luiste ren met goede muziek. - Ons kerkhof ziet er altijd goed verzorgd uit en op het ogen blik ligt het er bijzonder prachtig bij. - Naast deze vaste groepen of personen, heeft iedereen die de laatste weken op Transcedron is geweest, kunnen konstateren hoe schitterend alle statie's zijn opgeknapt; dat we op de Calvarieberg 'n vaststaand altaar rijker zijn geworden met op de achtergrond het prachtige kruis van Jerusalem - voor dit alles zorgden vrijwilligers van de buurtvereniging van de

Oostrum's Weekblad | 1979 | | pagina 4