Verder zagen we in het begin van de week 'n flinke ploeg enthousiaste dames die onze kerk tot in de kleinste hoekjes weer 'n degelijke, grote schoonmaakbeurt gaven, zodat onze kerk er weer op z'n "PAASBESï1" ui tzag Ons kinderkoor oefende en oefende en kwam weer goed voor de dag in de diensten van Witte Donderdag en Goede Vrijdag in de middagdiensten. De hoogste klassen vertolkten in het Passieverhaal op Goede Vrijdag de rol van het Volk? ze deden het zo prima dat ze onmiddelijk mee zouden kunnen doen met de Passiespelen in Tegelen. Wat mij bijzonder opviel, was, dat de kinderen, ook de kleinsten, met heel veel aandacht (en open mond) het lijdensverhaal volgden. Ze nemen er meer van mee dan we vaak denken. Na afloop zei 'n kind van de tweede klas tegen mijs"Pastoor ik zal altijd mijn best doen dat ik lief ben voor Onze Lieve Heer". Heerlijk als je dat van zo'n klein kind hoort. Na het lijdensverhaal brachten de kinderen van alle klas sen van de Basisschool bij de Kruishulde bloemen naar het kruis het waren er zoveel dat verschillende dames die de kerk het hele jaar door versieren, uren bezig waren om al deze bloemen tot een prachtig geheel te maken. Vervolgens heeft ons Gemengd Koor de laatste weken intens geoefend om verschillende nieuwe gezangen in te studeren. Prettig is het te vernemen, dat oudere leden, die het ver leden zo goed kennen, met enthousiasme deze diensten mee verzorgen. Zo blijven zij (én ook wij) jong van hart. Ons gemengd koor heeft niet alleen alle diensten van de Goede V/eek en Pasen (en dat waren er nog al wat) verzorgd, maar we mogen ook zeker wel vermelden dat het zonder meer uitstekend zong. Daar zit muziek in ons Gemengd Koor. We komen daar later nog wel 1ns op terug. Het is niet mogelijk alle namen te vermelden van personen die zich ingezet hebben voor deze diensten - dat zijn gauw zo'n 150 aktievelingen - maar zonder iemand tekort te doen wil ik toch graag de dirigent van ons Gemengd Koor - Wim Lakeman - hartelijk danken voor zijn geweldige inzet die hij getoond heeft voor het koor van Oostrum. Iedereen die 'n beetje nadenkt zal moeten toegeven dat het 'n geweldige opgave is - vooral in de Goede Week - om twee zangkoren te verzorgen; een in Maashees en een in Oostrum, Maar hij heeft zich volledig ingezet voor ons Gemengd Koor. Wim, heel veel parochianen heb je (en ook al degene die zich ingezet hebben voor dit Paasgebeuren) 'n geweldige dienst bewezen. DANK JE WEL. Aan iedereen, maar dan ook aan iedereen, die meegeholpen

Oostrum's Weekblad | 1979 | | pagina 4