Dood, waar is uw overwinning Jezus vond het toch zo zonde toen er een man bij Mem kwam die Hem vroeg partij te kiezen bij een ruzie over een erfe nis. Hij deed voor hem wat Hij kon, want Hij hield niet van familieruzies Net zo zonde vond Hij het toen dat kleine meisje stierf, en ook dat wenste Hij niet te nemen. Ook tegen dat kwaad verzette Hij zich zo goed als Hij kon. Hij houdt niet van iets waar je van kunt zeggen; wat is het toch zonde! Zonde vond Hij het ook dat Zacheus, de tolle naar, dcor iedereen met de nek werd aangekeken. Goed, hij was niet eerlijk aan zijn centen gekomen. Maar toch toonde Jezus veel hartelijkheid voor hem, en dat deed wonderen; Zacheus werd een prettige en gulle man. Heel zijn leven had Jezus gevochten tegen alles wat je maar "zonde" zou kunnen noemen. Maar nu werd het anders; nu ging het kwaad, de zonde, zich tegen Hém keren. Het werd nu een frontale aanval van het kwaad tegen Hém. Eet kwaad zou Hém kapot maken. Hij moest eraan! Het kwaad (wat zonde!) zou Hem wel dood krijgen! En zoals wij dat zeggen; het water steeg Hem tot de lippen, en Hij riep uit; Yader-God, als het mogelijk is, laat dan deze kelk aan mij voorbijgaan! Maar het ging niet voorbij. Hij heeft de kelk van het lijden moeten drinken tot de laatste bittere drup pel. Eet was een eensgezinde aanval van het kwaad en de zonde op deze God-mens. En het kwaad overwon. Hij stierf Maar nee.,...Het is allemaal toch nog anders gelopen. De dood héd niet het laatste woord. Het kwaad héd niet de overwinning behaald op het leven. De zonde had niet de zoon van God overwonnen. Ondanks zijn sterven bleek Hij toch te leven op de eerste Paasdag! Hij had de dood heel duidelijk weten te overwin nen; want; ilij was er weer! Het kwaad had Hem niet kunnen klein krijgen met de dood, integendeel; Hij had heel duide lijk het kwaad glorieus overwonnen. En daarmee kunnen wij op Pasen gerust elkaar van harte ge lukwensen; want, mensen, wat staan we er nu goed voor! MOOIE WEEK VOORBIJ. De Goede Week van Pasen; het waren echt drukke dagen, maar ook mooie, bemoedigende, zinvolle dagen. Heel veel mensen (groot en klein) hebben weer mee gewerkt om alles goed te doen slagen. We zagen 'n paar vrijwilligers dagen werken aan de buitendeuren van onze kerk; 'n keurig staaltje van vakmanswerk; je zou haast zeggen dat het nieuwe deuren zijn. - 3 -

Oostrum's Weekblad | 1979 | | pagina 3