der. Hij trekt er zich niet veel van aan. Hij vergeet het graf van zijn vader en het erfdeel van zijn kinderen. Hij behandelt zijn moeder de aarde en zijn broeder de lucht .als koopwaar, die hij kan uitbuiten en weer verko pen als goedkope bonte kralen. Zijn honger zal de aarde kaal vreten en slechts een wcestijn achter laten. Ik begrijp het niet. Onze wegen zijn anders dan Uw wegen. Er is geen plaats om uit te rusten in de steden van de blanke man. Geen plaats waar je het openspringen van de knoppen in het voorjaar kunt horen, of het geruis van de vliegende vogelsi Voor de rode man is de lucht kostbaar, want alles deelt dezelfde lucht - de dieren, de bomen, de mensen, alles heeft deel aan dezelfde lucht. De blanke heeft geen aan dacht voor de lucht die hij inademt. Als een man die al vele dagen stervende is, zo is hij gevoelloos voor kwade dampen. Ik ben maar een wilde en ik begrijp het niet. Ik zag duizend rottende buffels in de prairie, achterge laten door de blanke man die ze neerschoot uit een rijd ende trein. Ik ben maar een wilde en ik kan niet begrijp en, hoe het rokende ijzeren paard belangrijker kan zijn dan de buffel die wij alleen maar doden om in leven te blijven. Wat is de mens zonder dieren? Als al de dieren weg zijn, zal de mens sterven aan een ge voel van grote eenzaamheid. Want wat er gebeurt met de dieren, gebeurt spoedig met de mens. U moet Uw kinderen leren, dat de grond onder hun voeten de as van onze groot vaders is. Leer ze eerbied voor de aarde, vertel Uw kin deren dat de aarde vervuld is van de levens van onze voor ouders: dat de aarde onze moeder is. Wat er gebeurt met de aarde, gebeurt met de kinderen van de aarde. Dit weten wijs de aarde behoort niet aan de mens. De mens behoort aan de aarde. De mens heeft het web van het leven zelf niet gewevens hij is slechts één draad ervan. Wat hij met het web doet, doet hij met zichzelf. - Nee, dag en nacht kunnen niet samengaan. VOOR DE VASTEN - IN PLAATS VAN HET OUDE SNOEPTROMMELTJE. Wanneer het gaat om bekeren, 'n kéér nemen, om of terug keren naar wat echt goed is, dan heb ik voor u voer deze vastentijd enkele oude wijsheden bij elkaar gezet, wat toegelicht als een soort micro-meditatietjesdoordenker tjes. Die kunnen dan dienst doen als bezinningsstof en punten van gewetensonderzoek. Wat is dat ook weer,

Oostrum's Weekblad | 1979 | | pagina 3