van v/at eucharistie zoal voor mensen betekent: wanneer ook maar twee of drie mensen bij elkaar zijn op de manier waarop Jezus dat zelf zou doen, dan is Hij in hun midden.. Wanneer je broer en zus voor elkaar wilt zijn en naast elkaar wilt gaan staan in leed en verdriet,- en wanneer je dit met elkaar wilt delen als brood dat je samen d.eelt, dan wil God daar vanzelfsprekend ook bij zijn» Je roept Hem dan gev/oon op» Hij kan het niet laten om dan te komen; bij zo iets fijns wil Hij dolgraag aanwezig zijn» Niet alles kun je deze kinderen al vertellen, het moet stapje voor stapje gaan, of woord voor woordo Vopr sommige dingen moet je al wel bijna volwas sen zijn en dan -is het tijd genoeg= Voorlopig is het genoeg cm ze op het spoor te zetten van wat het betekent: "Waar liefde en vriendschap is, daar is Gcd"» En wij, grote mensen, zullen moeten oppassen voor de bekoring om gemakshalve alleer~~ maar te praten over "Waar liefde en vriendschap -is en nooit ever: "daar is God!"„ Als we het later zullen hebben over de eucharistie, dan zullen we waarschijnlijk gaan ont dekken dat het nog veel meer is dan het bovenstaande: als je eten en drinken, Tlief en leed, met elkaar weet te delen, dan .zul je ervaren dat God Jicht bi-j je 'is. We: zullen later in. bet leven dan oók gaan ervaren. datje zélf eten' en drinken bent yoor. --een ander.-;:dat je .niet:., alleen leef t: mét. .en' voer '...elkaar Het leven en het geluk van een ander wordt immers vaak ge kocht met een stukje van jóuw leven, jóuw nachtrust en ten koste van jóuw hoofdpijn» Maar zo laten vaak mensen een an der leven ten koste van zichzelf» Om te kunnen leven knabbe len we stukjes van het leven van een ander en van zijn of haar levensgeluk af; en zelf dienen we ook weer als eten en drinken voor het levensgeluk van een ander» Dat is wel erg moeilijk voor onze communicantjes en we praten er düs niet over» Maar mensen die in hun leven veel hebben meegemaakt zullen het kunnen be-amen» En zou het ook niet een van de betekenissen van de eucharistie zijn? Een Jezus die zegt: neem van mijn leven maar wat je nodig hebt om zelf te kun nen leven? Laat mij maar dienen als eten en drinken voor jouw levensgeluk? Dat Jezus zegt. dat Hij voor ons eten en drinken wil zijn, brood en wijn, dat is toch niet zo onbe grijpelijk? Wij dienen toch soms zelf óók voor het levens geluk van een ander» Of zou dat offer niet gevraagd worden? Voor de christen is de eucharistie het centrum van zijn le ven» Moge daarom de EERSTE COMMUNNIE, in het belang van het échte levensgeluk van uw kind, de feestelijke opening zijn van vele, belangrijke herhalingen» Dan alleen ook is 'n eer ste communnie zinvol» Daarvoor heeft Uw kind vooral Uw steun

Oostrum's Weekblad | 1979 | | pagina 4