KARKLINGELS. Afgelopen zaterdag was het dan zover, dat Vorst Gradje ons ging verlaten, als Vorst van de KarnavalsverenigingZo'n 500 mensen, particulieren en verenigingen uit Oostrum en ook daarbuiten, kwam afscheid nemen» Vóór de receptie kwam de Geysterse karnavalsclubcompleet met de Schuttersgilde een vlaggegroet brengen» Hierna trad de Oostrumse Harmonie aan, om hun president een serenade te brengen» De Oud-Prinsen en Vorsten van Oostrum kwamen bijna compleet opdraven» In een vlotte speech memoreerde W. Kes- sels nog enkele dingen uit het verleden en bood namens de oud-prinsen een prachtige pentekening aan van Vorst Gradje in vol ornaat» Vervolgens, kwam postbode, Harry Kessels, met een telegram vol humor aan dragen, wat de lachspieren goed losmaakte» Vele sprekers volgde hierna, o.a» Wethouder-van Oers» Aan het eind van de receptie was het woord aan voor zitter J» Raédts» Hij bedankte Gradje nogmaals en vroeg hem, om als het in de toekomst nodig mocht zijn er een beroep op hem gedaan mocht worden» Een prachtig afscheidscadeau in de vorm van een juk mocht hij in ontvangst nemen» Ook Dora werd nog eens extra in de bloemetjes gezet» Een mooie verrassing had de vereniging voor Gradje.-. Hij kreeg n.l» van de voorzitter een gouden draagspeld met het insigne van de Karklingels» Hierna bedankte Gradje alle-aan wezigen, met name de karnavalsvereniging zelf, die het hem yoch hadden mogelijk gemaakt, ora dit allemaal te beleven, Een uitbundig applaus was hierop het antwoord van de honderd aanwezigen» Hierna reikte Gradje aan bestuur en leden van de Raad van Elf een herinneringsmedaille uit» Voorzitter J» Raedts besloot hierna met het laten oplezen van oen prokla- matie, waarbij de scheidende werd benoemd tot Opper-Karklin- gel. Hierna volgde het innemen van de vorstenkettmg en de muts» Maar een Gradje zonder muts was volgens de voorzitter ondenkbaar en overhandigde hem een mooie muts, zonder veren» Een onvermoeibare Gradje en Dora hebben samen met familie ,e.n kennissen, tot in de kleine uurtjes het feest meegevierd» ALDEWIEVERBAL A»s. zaterdag om 20»00 uur begint in het parochiehuis en in zaal de Karklingel, B. v» Dijk, een gecostumeerd aldewiever- balHiervoor zijn alle Oud-Oostrummers uitgenodigd. Op de ze avond, omstreeks 22.00 uur zal de nieuwe Vorst bekend worden gemaakt» Gratis entree voor deze avond Mu ziek bij van Dijk de "Sunny Boys". In het parochiehuis de "Rinaldo1s"JEÜGDPRINSENBALZaterdag 9 febr» Jeugdprinsen bal bij zaal Halfweg» Aanvang 18»>0.- 22,.30 uur. Muziek Pa ranoid». Wie wordt Ie nieuwe jeugdprins»» - 2 -

Oostrum's Weekblad | 1979 | | pagina 3