werk en missie. Geïnspireerd door het Evangelie trekken zij uit om de boodschap van bevrijding tebrengep,van geestelijke materiele onderdrukking. Zij trachten de hongerige eten te geven en zieken te genezen met alle middelen die hen ten dienste staan. Zij geven het Evangelie handen en voeten. Moer dan 50 jaren heeft MEMISA -danlc zij de hulp van de Nederlandse katholieken- de Kerk in staat gesteld om helpend aanwezig te zijn in landen waar de materiele armoede groot is Ik citeer hier 'n stukje uit oen brief van 'n missiezuster die ik deze' dagen ontving, "Er staat een moeder aan het hek met drie kindereni Karin, Jaime en Pablo. Ze hebben weken in een garage- geloofdj geslapen op de vuile, stenen vloer tus sen uitlaatgassen. Ze zijn mager en wit, snotverkouden en koud als ze voor de eerste keer bij me komen. Ze kijken zo vol verwachting naar me, vooral de moeder, die graag wil gaan werken voor haar drie kinderen. In mijn kantoorkeetje ver telt ze mij haar verhaal. In de tussentijd spelen ha.ar kinde ren met die van mij, en ik tel, al luisterend, de slaap plaatsen die er zijn. Of die er eigenlijk niet zijn. Alle bedjes zijn vol. Maar die moeder dan met haar kleintjes? Moet die dan terug naar de garage? Er is geen ruimte, maar de dag erna heb ik ze toch maar laten komen. Nu slapen er weer een paar kleuters samen en een bedje, Een te klein bedje, naar liet moet! Elke dag staan er moeders aan het hek om hun kinderen, uitgehongerd, ziekelijk, in te schrijven. Een geeft me een briefje in handens "Zuster, deze moeder heeft vier kinderen, ze zijn ernstig ondervoed en er is geen enkel tehuis dat hen kan opnemen. Ik zou het ten zeerste op prijs stellen wanneer "CJ een plaats voer ze kunt vrijmaken,,. "Ondertekend? de chef van do gaarkeuken in Los Morros, Er was geen plaats meer. De moeder loopt nog met haar kinde ren langs de straten. Dat beeld van die moeder blijft me dagen bij, Zoiets knaagt aan een mens. Al mijn hoop is nu gevestigd op MEMISA" Tot zover hot schrijven van die zuster. Nog steeds geeft MEMISA hulp bij het bouwen van ziekenhuisjes Zij stuurt artsen en verplegend personeel. Zij werkt samen met andere organisaties om de gezondheidszorg te verbeteren. Daarom wordt in dit weekend (10 en 11 februari) via de KEBKCOLLECTE een beroep gedaan op u allen cm via MEMISA eon bijdrage te leveren tot een betere verdeling van de gezond heid. -1 O I

Oostrum's Weekblad | 1979 | | pagina 11