"Priesters? gij zi.jt geen dienaars van politici gelijk de- ambtenaren 5 Uw taak is; de leer van de kerk zuiver te bevarenj De stem te zijn van hen die tot zvijgen zijn gébracht* Let op geloof en gebed; doet vat God van u verwacht". "Boeren", die voor het claag'lijks voedsel werkt en vilt zorgen, Kom in actie, vlucht niet naar de stad, (fees solidair, werk voor uw medemens en de dag van morgen". "Bij u, arbeiders, te komen is fijn! jlezusde Zoon van God, vilde arbeider zijn. Laat Hem verken en leven in L en alle- mensen, pan krijgt liefde en goedheid eindeloze grenzen". Ze is als een zegen deze vitte blijheid Boor een deel van de wereld gegaan, Eenvoudig belijdend; Gods heilige naam! AKTIE PRIES TEHKO OH Het is verblijdend en hoopvolgevend hoeve1en er spontaan' hebben bijgedragen voor een waardig priesterkoor. Jok deze week kwamen er veer twee giften binnen 'n .Gift van ƒ2.5, en 1n Gift van ƒ75,-- He stand is opgeklommen tot 7*054,93* Hartelijk dank aan de blijde gevers, NEMISA -Medischo Missie Aciie Familieleden en kennissen, die een missionaris komen af halen van Schiphol, staan soms vat meewarig te kijken naar do onmodisch opgetuigde ran of vrouw die met een aftand ,o koffer temidden van medebeverste toeristen uit het vlieg tuig komt. Lis na enige dagen het ijs vat gebreken is zul- ien de kritisch gevormde neefjes en nichtjes de missionaris bestoken met politieke vragen, zoals dat in our landje ge bruikelijk is, Is do missie vel voldoende bezig met de Armen en de mensen die geen kansen krijgen? Oefent de Kerk druk uit op de politieke situatie? Kun je niet beter als ontwikkelingswerker naar de derde wereld gaan dan als iaissioaaris? Missionarissen worden nog to veel gezien aio wereldvreemde figuren, die romantisch zitten te leven onder do palmbomen temidden van een eenvoudig, vrolijk volkje én die met liet kruis in de hand van dorp tot dorp trekken pm zieltjes te vinnen. Nu veten missionarissen heel goed dat er geen losse zieltjes bestaan maar vel mensen die geluk kig villen zijn. En al veten zij niets af van "toppop", zij kennen dc problemen van het land en van cie mensen beter dan de toeristen, die een paar weken naar een ontwikke lingsland gaan om foto's te naken en thuis sterke verhalen vertellen. Zij hebben or heel hun leven geïnvesteerd, Voor hen 'be.vóaa/ er geen scheiding tussen ontwikkel ings--- O

Oostrum's Weekblad | 1979 | | pagina 10