Hierna werd Prins Leo II "afgevoerd" om vervolgens weer "ingevoerd" te worden in de raad in de plaats van Gerrit Beerkenso Leo bedankt alle Oostr.ummers, ook namens zijn vrouw, voor het slagen van zijn Prinsenperiode Inmiddels had iedereen zich afgevraagd wie er onder de grote schoen op hot podium zou zitten. Het had een schoen maker postbode kunnen zijn, Maar het was niet zo, Het" was Jan Ousters van de Oirloseweg die als Prins Jan I tevoorschijn kwam. Voor velen een grote verrassing, maar diegene die Jan beter kennen, zullen geen moeite hebben met deze keuze. Na de installgtiegcn het voorlezen van èe Proklamatie stelde Jan I zich in een vlotte speech voor aan.de karnavalsvierders. Hij vroeg aan eenieder ook dit jaar weer achter de Prins te staan. Voordat de nieuwe residentie werd binnengegaan, onthulde Prins Jan I de nieuwe lichtreclame bij café v. Dijk, Op Zaterdag 17 febr, zal in de residentie de receptie plaatsvinden. Route karnavalsoptocht in Oostrum Voor het eerst in het bestaan van de karnaval in Oostrum zal de optocht niet meer naar Halfweg gaan. De situatie, verkeer, op de Stationsweg, de overweg en het viaduct hebben hierbij een belangrijke rol gespeeld. De route wordt nu; Opstellen op de losplaats van de N.S..Mgr.Hanssenstraat Oosterthienweg, v.BroekhuizenstraatGeysterseweg, Mgr. Hanssenstraat (richting Wanssum), Hoefslag, Randenrade, Watermolenstraat al waar de ontbinding bij het parochiehuis. De optocht van de boerenbruiloft begint bij Café Halfweg en trekt daarna via dezelfde route door Oostrum. Opgave voor de karnavalsoptocht kan nog geschieden bij A.v.Soest, Geysterseweg 18 tel. 3395° De kommissie welke alle festiviteiten rond het 22 jarig bestaan v'&n'de Karklingels heeft verzorgd, heeft zoals IJ wellicht al weet alle oud-Oostrummers, van de laatste dertig jaar een uitnodiging gestuurd voor de receptie en het aide Wieverbal op 10 febr. Hierop zijn erg moció reakties ge komen, uit o.a. Indonesië, Nieuw-ZeelandCuraqau, Engeland, e.v.a. Er was zelfs een brief bij van iemand, die reeds 6 jaar voor in Oostrum karnaval werd gevierd, is geëmigreerd. Hij snapte er niks van, wist niet eens wat karnaval was en begreep het 22 jarig jubileum helemaal niet. Prachtig. Een dezer brieven zullen we hierbij plaatsen. -6-

Oostrum's Weekblad | 1979 | | pagina 6