Hartelijk dank aan de gever die ons weer 'n stuk verder heeft gebracht. De stand is nu;.ƒ6.524,93» Uw pastoor. KARKL1NGELS POSTUUM. Wie maandagavond weer en wind getrotseerd hoeft om naar de jaarlijkse zitting te gaan, zullen hier ongetwijfeld geen spijt van hebben gehad. De karnavalsvereniging had een ju bileum-zitting georganiseerd, die klonk als een klok* Nadat om 8.11 de zitting voor het laatst door Vorst Gradje werd geopend met het Limburgse volkslied, kwam Frans Koenders in de buut als tandarts. Hij nam hierbij enkele politici op een magnifieke manier op de korrel. Hierna kwam hij terug als ceremoniemeester en praatte zodanig de avond aan elkaar. Hij vierde tevens een jubileum, want hij stond voor het elf de jaar in Oostrum op de planken. Van eigen bodem was er dit jaar het dansmarietje Lisette Giezen. Onder leiding van haar vader gaf ze een vlotte ritmische show weg, wat de zaal erg waardeerde Harry Belissen als "de glazenwasser" bracht de stemming er pas goed in. Je moet van goede huize komen, om, zonder iets te zeggen, minuten lang de zaal te laten gieren van het lach en. Ook zijn optreden als "veeboer" was een lachsucces. Wiel Zoelen, reserve kampioen van Limburg, was aan het "gok ken" geslagen, wat hem erg goed afging. Ook de Maassengers hadden zoals gewoonlijk een goed repertoire. Aan het einde van de zitting nam Frans Hoenders op een passende wijze af scheid van Gradje als Vorst, Gradje werd beloond met een staande ovatie en vroeg de zaal straks ook zo achter zijn opvolger te staan. In zijn slotwoord bedankte hij speciaal de Hofkapel. Mede door hun toedoen was er een fantastische stemming in de zaal. Na het vertrek van Pi-ins en gevolg ga ven ze nog een kort "zugabe". Al met al een zeer geslaagde zitting. A.s. zaterdag 27 jan. Prinsenbal in het Parochie huis. Prins Leo II zal dan zijn scepter overdragen aan..,.. Ja, wie? U kunt hiervoor a ƒ1,00 poelen in café Vermeulen en café v. Dijk. Deze avond is gekostumeerd. Zij, die aan de optocht in Oos.trum deelnemen, dienen zich zo spoedig mogelijk op te geven bij A. v. Soest, Geysterseweg 18, -

Oostrum's Weekblad | 1979 | | pagina 5