heel gewóón. Als je weet, wat een kernwapen is ('n kind van de basisschool weet dat al), dan is het zonder meer afschu_ welijk, dat er van die dingen bestaan. Je moet er niet aan denken, dat mensen zulke dingen ook nog kunnen gebruiken. In 19^3 waren er 3 atoombommen in de wereld. De eerste ont plofte op 13 juli in een Amerikaanse woestijn. De tweede ontplofte op 6 augustus boven Hiroshima, op een halve kilo meter hoogte. De huidige schattingen variëren van 100.000 tot 2^0.000 doden. De derde ontplofte boven Nagasaki op 9 augustus: 100.000', doden. Door de hitte werd onbeschermde huid tot op k km van de ontploffing verbrand. De luchtdruk verwoestte vrijwel alle -gebouwen tot op 2 km. De straling v/as tot op 1 km vrijwel dodelijk. Vandaag zijn er meer dan ^-0.000 kernwapens in de wereld. De-meeste zijn krachtiger dan de bommen op-)Hiroshima en Nagasaki. Vele zijn 100 maal zo zv/aar. Honderden zijn 1000 of 2000 maal zo zwaar. De huidige voorraad kernwapens staat gelijk aan meer dan een miljoen Hiroshima-bommen. "Zorg om de vrede" is er voor bidden, dat mensen nooit zó zullen degraderen, dat ze de kernbommen gaan gebruiken. "Zorg om de vrede" is je bewust inzetten voor het behoud van vrede in je gezin, in je naaste omgeving, in de maatschappij. Ieder die een beetje rondkijkt in onze wereld, kan door hebben, waar de knelpunten liggen. Denkt U maar eens aan de vie uitersten: rijk en arm - ti rannie en vrijheidsdrang - uitbuiting en menswaardig bestaan Christenen kunnen deze wantoestanden toch niet zo maar aan zich voorbij laten gaan. Willen we vrede, welzijn en geluk voorstaan,dan zullen v/e ons regelmatig moeten onderzoeken; moeten meebouwen aan een andere mentaliteit; zijn v/e soms doof en blind voor datgene, wat zo maar om ons heen gebeurt. Telkens, ook nü, is er bekering nodig; straks is het te laat Deze VKEDESWEEK drukt ons weer 'ns met de neus op de keihar de werkelijkheid: "Er ligt een bom in je tuin". EERSTE VRIJDAG VAN DE MAAND. Vrijdag 6 oktober eerste vrijdag van de maand, zal na de H. Mis van 9»00 uur de communie naar de zieken, gebracht worden. Mochten er nog zieken of bejaarden zijn die tot nu toe nog geen communie thuis gebracht kregen op de eerste vrijdag van de maand maar die het wel op prijs zouden stel len, laat het dan even v/e ten op de pastorie. Mocht U geen gehoor krijgen op de pastorie, dan kunt U dit (ook vvor andere boodschappen) altijd doorgeven bij de Broeders op de Geysterseweg 3» tel. 2637®

Oostrum's Weekblad | 1978 | | pagina 12