W»S»V» St. Christoffel Zondag 17 September a.s. gaan we wandelen te VeghelDe start vindt plaats bij de Broederschool aan de Hoogstraat om 12 uur precies» De bus van Oostrum vertrekt vanaf-:de kleuterschool om 10»00 uur» We wensen onze leden een prettige wandel-middag toe» Dorpsraad in Oostrum sedert 19^-8 deel II In het vorige artikel over de tot standkoming van het werk comité en de aktiviteiten in de eerste tien jaren van zijn bestaan is duidelijk naar voren gekomen hor, belangrijk dit comité voor Oostrum is geweest en nog steeds is» Het heeft de basis gelegd die bepalend is geweest voor het gezicht van ons huidige Oostrum» Toen dat comité na zijn tienjarig bestaan zich ging bezinnen op zijn betekenis 1 voor de dorpsgemeenschap kwam naar voren dat men moest proberen een meer definitieve vorm te vinden (Reorganisatie van het werkcomité in 1959)" De vraag was of het een comité van personen zonder enige juridische vorm mowst worden of dat het een of andere rechtspersoonlijkheid bezittende in stelling zou worden. De toenmalige commissie van voorberei ding koos voor de stichtingsvorm en de naam van het comité werdStichting Werkcomité oi^s Oostrum, Waarmee tot uitdruk king werd gebracht dat het iets was voor de hele levende gemeenschap» Het doel van die stichting werd als volgt omschreven» De stichting stelt zich ten doel te bevorderen dat iedere inwoner van Oostrum zich bewust zal zijn deel uit te maken van een levende gemeenschap, waarin niet alleen meteriële welvaart, maar bovenal het algemeen welzijn afhankelijk is van de volle medewerking van ieder lid van die gemeen schap» De samenstelling van het werkcomité werd bepaald door Oostrum in wijken te verdelen (Boshuizen, Lull,. Geysterseweg, Wansumseweg, Oirloseweg, Stationsbuurt Kern van Oostrum»), en uit deze wijken mensen af te vaar digen» Ook de diverse organisaties hadden hun vertegen woordigers, zodat men een vrij goede afspiegeling had van de samenstelling van de Oostrumse bevolking» Door meningsverschillen tussen de wijken ging men echter over tot een andere samenstelling waarbij het accent meer werd gelegd naar afgevaardigden uit de verschillende ver enigingen en organisaties» De vergaderingen droegen een officieel karakter, al kon het toch wel eens voorkomen dat iemand beweringen, gedaan tijdens eerdere vergaderingen,

Oostrum's Weekblad | 1978 | | pagina 13