Sinds de moeder erbij vilde zijn verd de c.oop natuurlijk vat langer uitgesteld en verd liet dopen in een heel ander geloofsklimaat beleefd. Eet verd steeds duidelijker gemaakt dat zo 'n kind als liet onverhoopt voor de doop zou sterven niet minder in Gods goedheid zou delen als een gedoopt kind. Een pasgeboren kind staat immers veel dichter bij God dan vijdaar zit geen kvaad in. Eerder zit er in ons kvaad dan in dat kind. Eigenlijk souden vij als vader en moeder en allen die met het kind te naken krijgenmoeten zeggennu zuilen vij eens proberen om zó voor jou to zijn jou zó op te voeden, zou zó te helpen, dat je niet zoveel kvaad van ons erft, vant vij zitten met een aantal goede en een aantal slechte eigenschappen en het kind neemt ontzettend veel van je over.Erfzonde is dus niet iets vat in het kind zit, naar dat kind zal opgroeien in dit mensen milieu, vel allerlei kvaad gaan erven en nu zeggen de oudere ve villen dat vel zovéél mogelijk beperken. In Jezus naam vragen vij de Vader dat het ons gegeven moge zijn om voor dit kind een milieu van lijn Goede Geest te zijn. De belangrijkste verschuiving in de doopliturgie is dus misschien vel dat vroeger vrijvel alleen gedacht verd dat God dopeling begenadigt, tervijl nu het geloof en de belofte van de ouders de eerste aandacht krijgen. Eet is dan ook vel duidelijk dat mensen die hun kind villen laten dopen, zo maaromdat de grootouders het graag villen, tervijl noch hun geloof, noch enige bedoeling om hun kind later ergens in de buurt van Jezus te brengen enig motief bieden voor die doop, veinig begrijpen van do doop voor hun kind. Dopen van je kind dat is niet zomaar een 1os- gebeuren van een moment, vaardoor het kind voorgoed christen zou zijn. Eet heeft eigenlijk alleen maar zijn binnen het geheel van een christelijke opvoeding, dus 1 binnen het leven in een christelijk gezin. Maar er zijn gelukkig nog heel vat ouders die hun kind laten dopen omdat zij er zich echt van bevust zijn dat God met hun kind te maken heeft, mensen die dankbaar zijn voor dit geschenk van God en ook vork el ijk van plan zijn om de bedoelingen van Jezus aan hun kind door te geven. De kinderen die aan hun-zorgen zijn toëvertrouvd villen zij graag laten delen in dat vat zij vaarde vol vindon. Dij kunnen echter niet meer doen dan de veg vijzen, de veg van Jezus Christus die leidt naar Dijn Vader, naar Onze Vader, en dan Lopen zij alleen maar dat zij zelf dat zó overtuigend .doen clcrfc hun kinderen later zelf die keuze T"muon :'M1 or in fur. leven. - 14-

Oostrum's Weekblad | 1978 | | pagina 14