Aandacht voor sicken is geen stukje liefqadiglioid maar pure christenplicht., .We menen te kunnen stellen, dat de zieke .medemeni de eeuwen door al volop in de belangstelling van lierk van pastoraal heeft gestaan, kit weekend houden we onz vooral bezig met het volgende aspokt, dat aandacht voor zieken geen hobby is van enkele pastores en wat uitverkoren dames. Iedereen heeft in zijn familie, in zijn vrienden- of kenissenkring, in zijn buurt straat of wijl: wel een zieke medemens kat doen we eraan? Ofoliever nogs vat betekent de zieke voor ons? Heeft hij of zij ónb misschien niet heel veel te leren? V/at een geluk als je kunt luisteren...., ZIJIT heeft voorrang on HEBBEN Onze tijd wordt gekenmerkt door het streven om het vandaag goed te hebben, en als het even kan morgen nog wat beter, ke betekenis van do materiële welstand staat koog aange schreven. Hunnen wij 0110 als christenen daarbij thuis voelen on daarin meegaan? Gods woord is er niet vóór: voor dat werken om alsmaar je positie te verbeteren, met gebruikmaking van. je ellebogen, voer dat promoveren tot steeds hogere posten tot je volledig op je tenen moet gaan lopen en or uiteindelijk bij. neervalt. Het evangelie heeft het niet erg op mot hen die geen tijd verloren laten gaan om alsmaar te verdienen, die steeds grotere voorraad schuren bouwen, steeds meer van hun leven investeren in allerlei zaken, tot stress en hartinfarct toe. kortom het Hvangelie zegt, dat geen enkel bezit je leven veilig kan stellen, het leven kan garanderen. Het leven is belangrijker dan bezittingen. V/at je bont-en dat je er bent- is oneindig belangrijker dan wat je hebt, dan al je bezittingen, Hen nul met een miljoen op zal: wordt door dat miljoen geen-oen, maar blijft oen nul: een leeg voor hoofd met oen volle achtersak! ZIJiJ heeft voorrang op HH3BH1I, Hn als je dat vergeet, ben je een bcklagens- wa ar dig mens. Vervolg vans HViHlOH 'ZILT U W EIND LA7HII DOPHN1 1 VIe hebben in n jaar of vijftien een geweldige ontwikke ling meogemaaktmet betrekking tot de doopliturgie. Voorheen was de kinderdoop onmidd.elijk na de geboorte de normaalste zaak van de wereld. Haar steeds meer gaven de moeders te kennen dat zij ook graag de doop van hun kind wi" en Meemaken. - 13 -

Oostrum's Weekblad | 1978 | | pagina 13