Er staat met het kind te veel op het spel,, Ik dacht dat het goed en zinvol was om de betekenis van het doopsel v/at scherper te belichten. DANKBAARHEID De meeste geboortekaartjes beginnen met: dankbaar - of - met vreugde geven wi j IJ kennis De geboorte van je eigc-n kind ervaar je als een wonder. Je aanvaardt het kind als een gave, waarvoor je dankbaar bentc We komen nu dank brengen aan de Gever van alle leven. Ons kind is een kind van God. Uit -zijn handen mogen we het ontvangen. Het doopsel is voor ons christenen het concrete gebaar om onze dankbaarheid uit te drukken. Dankbaar spreken we ons geloof uit dat ons kind een kind van God is. Het zou vruchtbaar zijn als deze overtuiging in heel de opvoeding zou meespreken. Dit kan fn belangrijke konsekwentie heb ben, n.lOns kind is niet ons eigendom. We kunnen er dus niet zomaar over beschikken. We mogen ónze idealen, ónze meningen niet naar willekeur aan ons kind opleggen. We hebben de taak het op te voeden naar de bedoelingen van de Gever, niet naar eigen wensen. Je hoort tegenwoordig vaak: je moet je kinderen vrij laten. Als ze later bij een kerk willen, dan moeten ze dat zelf weten, dat willen wij niet voor ze beslissen. Maar: je bent verantwoordelijk voor je kinderen en je moet ze toch wat meegeven, het komt ze toch ook maar niet zo aangewaaid. De beste manier om kinderen iets bij te brengen of ergens in op te voeden is: er zelf mee bezig zijn. Dan ben je onbewust ook al bezig je kind iets bij te brengen. Ik denk maar gewoon aan mensen die bev. veel van muziek houden, of voor mijn part van voetballen. Dan heb je de meeste kans dat je kinderen daar ook belangstelling voor krijgen, ook al heb je dat niet eens zo bedoeld. Als het geloof op die manier een plaats inneemt in je leven, dan heeft dat z'n invloed op de kinderen, ook al zou je nooit bewust moeite doen om ze te beïnvloeden. En andersom, als het jezelf helemaal niets doet, dan kun je er misschien wel heel mooi over praten, maar dat haalt niet veel uit. Dat hebben ze gauw door. (De volgende weken meer over het doopsel). UW PASTOOR.

Oostrum's Weekblad | 1978 | | pagina 7