diensten verzorgen, de zieken bezoeken, de geloofs- leerlmgen voorbereiden op het doopsel, medische hulp bieden, leiding geven bij het opzetten van kleine ont- wikkelings-projekten en godsdienstonderricht geven op de scholen» Omdat de katechisten vaak niet meer dan de centrale parochie en gemiddeld tien buitenposten te bedienen hebben, zijn ze in het vele werk, dat ze te doen hebben, toch goed geholpen met een fiets- We hopen ze die te kunnen geven op MIVA-zondag- Missionarissen en eigenlandse krachten rekenen op onze hulp bij de oplossing van hun vervoersproblemen- Gedenk daarom de MIVA-KOLLEKTE met een milde gift WAAROM WILT U UW KIND LATEN DOPEN De antwoorden zullen we1 uiteen lopen zoals mensen verschil lend zijn- Enige antwoorden die je kunt beluisteren, zijn: - We zijn zelf katholiek en willen dat onze kinderen dat ook zijn. - Zoals wij het sacrament van de doop bezien, zou ik die niet willen missen- - We willen graag dat ons kind er bij hoort, ook in de kerk. - Zoals v/ij leven en denken hoort de doop er zonder meer bij - Gedoopt is toch maar beter, hoe je er verder ook over denkt - - Ik voel ergens -wel aan dat het zinvol is, maar ik kan het moeilijk zeggen - We doen er zelf niks moer aan, maar we willen ons kind toch v/el iets meegeven - - We willen niet definitief breken met de kerk. - Iemand formuleerde het ongeveer als volgt: Degene die ons leven richting geeft, is voor ons Christus- Ik wil dit kind dolgraag in het voetspoor van die Christus plaatsen- Het enige wat je in de hand hebt is: zo goed mogelijk trachten dit leven van die Christus vóór te leven; iets van zijn mentaliteit in je gezin, in je hele leven waar te maken- En dan hoop ik dat het kind als het opgroeit daar iets van meevoelt en daar ook iets voor gaat voelen- Dat het geïnspireerd zal raken door diezelfde Christus en dat het daardoor zich zal aansluiten bij de christen-gemeenschap - Misschien kent U in de antwoorden iets van U zelf terug - misschien kunt IJ dit lijstje zelf nog aanvullen - misschien dat U zegt: dat moet ieder zelf maar weten. Toch kan een nadere bezinning belangrijk zijn. 6

Oostrum's Weekblad | 1978 | | pagina 6