laatst, in 1876 door de firma F. Stolzenberg te Roermond een verandering en verfraaiing gemaakt aan de mantel en het klifeed van O.LVrouw (nosten^ ^20). Na 1884 zijn er geen kleren meer gebruikt voor het beeldjeo Rector van Iiegelzom liet in 1884 prentjes maken, waarop het beeld in feestgewaad en in oorspronkelijke vorm isvoorgesteldEen word er gedrukt in München-Gladbachhet tweede werd gemaakt naar een tekening van freule de Weichs de Wenno van Geysteren, in de steen drukkerij van F0A0 Wartenbergh te Roermond. Ridder Jan van Broekhuysen had bij de vergroting van de kapel toestemming gegeven om dit op zijn grond te doen» Daardoor kreeg hij en de Heren van Geijsteren recht van mede-patronaat op het rectorschap van de kapel. PROCESSIESo Vanaf 1599 is er sprake van processies in Oostrum. Wanneer de parochie Venray voor het eerst gekomen is, is onbekendo Zeker in 1721. In de Franse Revolutie werd het houden van processies verboden. Uit protest trokken oaon op S Jacobsdag de manspersonen in groepen met de offerkaars naar Oostrum; de volgende dag, St. Annadag, deden de vrou wen hetzelfde. 8 September 1S62 was er een plechtige pro cessie toen de kapel een reliquie van O.L. Vrouw kreeg. Heel Oostrum trok toen naar het Antonius-kap'elletje om de Ven ray se processie af te halen. Tussen 18?6 en 188O werden er door de regering moeilijkheden gemaakt (processieverbod). Op zondag 8 spetember 1o/o toen in Venray de processie uittrok naar Oostrum, stond in de Hofstraat de marechaussee van Horst op wacht en maakte Pastoor van Haeff proces-verbaal; hetzelfde gebeurde op die dag met de Horster-processie naar Tienray, maar van beide processen is verder niets gekomen. Oirlo kwam sinds 1808 geregeld. Van Geysteren vindt men gegevens waaruit blijkt, dat in 1763 naar Oostrum getrokken werd. Communie kinderen van Venray komen zeker al vanaf 18VV. -Studenten van het gymnasium vanaf 186P. DE KRONING VAN HET BEELDJE. - Paus Leo 13 gaf in het jaar 1884 aan de bisschop van Roer mond, monseigneur Paredi.s, opdracht om in zijn naam de kroningsplechtigheid te verrichten van het miraculeuse O.L. Vrouwenbeeld van Oostrum. Deze viering vond plaats op zondag 14 september l88*f.

Oostrum's Weekblad | 1978 | | pagina 6