MAANDCOLLECTE VOOR ONZE 'KEEK A.s. Zaterdag en Zondag (6 en 7 augustus) maandcollecte voor onze eigen kerk» Dit is niet uit weelde» Ieder' jaar wordt het voor ons Kerkbestuur moeilijker de eindjes aan elkaar te knopen, ondanks de geweldige inzet van onze financiële commissie en de spontane medewerking van vele parochianen, waarvoor onze bijzondere dank. Op de laatst gehouden parochievergadering (die jammergenoeg teleurstel lend weinig bezocht werd) kwam nu het voorstel om op de eerste zondag van de maand weer de bijzondere maandcollecte in te voeren voor onze eigen kerk. We vinden het verheugend dat dit voorstel uit de parochievergadering zelf naar vorej^ kwam en er niemand bezwaar tegen had, hopelijk bent IJ het daar allen mee eens en is dit ook het komende week-end te merken. Bij voorbaat hartelijk dank. SAMEN - MET - ELKAAR Het einde van de vakantie-tijd komt in zicht, de vakantie staart is niet zo lang meer. Velen van ons zijn weer thuis, terug van weg geweest. Er is gezworven en getrokken, ge- avonturierd en gekampeerd; men heeft de hitte van de dag getrotseerd; men heeft gerust en genoten; men' heeft geroeid met de riemen die men had; men is vindingrijk geweest bij allerlei onvoorziene situaties. En nu gaan we ai deze bele venissen nog eens lekker overdoen in de verhalen die we el kaar vertellen, welke dan worden geïllustreerd met foto's, dia's of zelfs films. Ja, want nu zijn we weer thuis, hier wonen we, hier in Oostrum. Misschien beleefde U bij Uw thuiskomst iets van het bekende gezegde: Oost.West, thuis best; of van dat andere: Zoals het klokje thuis txkt, tikt het nergens; vooral als tent verschillende malen onder water liep of je ziek werd van het vreemde eten. Hier is het allemaal weer vertrouwd, eigen, bekend. Op den vreemde zijn is leuk, interessant, boeiend, maar na een paar weken verlang je toch wel weer naar je eigen home. Een mens is toch wel gehecht' aan z'n eigen plaats, hij nestelt zich toch wel graag in 'n huis, op een plekje waar hij zichzelf kan zijn. Voor ons is dat Oostrum; straten, huisnummers en woningen verschillen, maar we wonen schrik kelijk kort bij elkaar, we zijn elkaar nabij. We zijn nu maar klein, maar toch staan we samen voor de opdracht "groot" te zijn in het scheppen van een leefkli maat hier, waarbij ieder tot z'n recht komt. - if -

Oostrum's Weekblad | 1977 | | pagina 4