KERKFINANCIËNOver de gepubliceerde jaarcijfers worden geen vragen gesteldo Ter versterking van de financiën van de kerken is vanuit het bisdom voorgesteld, de mis- stipendia aanmerkelijk te verhogen. Hierover is nog over leg gaande tussen de dekens van de dekenaten in Limburg en het bisdom, In afwachting hiervan wordt door de ver gadering accoord gegaan met een voorlopige verhoging voor onze parochie. Vanaf 1 augustus a,s, zullen de vol gende tarieven gelden, 12,50 voor missen door de week, 20,= voor stille missen op zaterdagavond en zondag morgen, 30?= voor gezongen missen op zaterdagavond en zondagmorgen Voor degenen, die niet of in niet voldoende mate deel- smen aan de gezinsbijdrage worden voor rouw- en trouw- diensten 300,= berekend, zulks overeenkomstig de ta rieven van het bisdom, In verband met deze verhogingen wordt de minimumbijdrage per jaar van de gezinsbijdrage gesteld op 60,=, Voor het opvoeren van de inkomsten van onze kerk wordt besloten het weer invoeren van de maandcollecte voor onze kerk. Op elke eerste zondag van de maand zal deze bijzondere collecte voor onze kerk worden aanbevolen, te beginnen met de maand augustus. Daarnaast zal het kerk bestuur, samen met onze financiële commissie de deel name aan de gezinsbijdrage blijven stimuleren, Van meer dan 35 van onze parochianen ontvangt onze kerk nlgeen gezinsbijdrage, De administrateur van de gezinsbijdragen is er verheugd over, dat een belangrijk aantal deelnemers gehoor heeft gegeven aan de oproep om bij te dragen via periodieke machtiging. Zo komen de bedragen regelmatig binnen; dit betekent niet alleen rentebesparing voor de kerk maar erlicht ook aanmerkelijk zijn administratie, waarvoor zijn dank. Indien wij een vergelijking maken met de ontvangen gezins bijdragen in 1977 en 197& per datum van deze vergadering, dan geeft dit het volgende beeld, 1976: ^,8^1,^9; 1977 f 12,110,16verdeeld over 1^3 deelnemers. Wij zien dus duidelijk een verschuiving van de bijdragen ineens per jaar op einde boekjaar naar periodieke bijdragen per maand-kwartaal-halfjaar. Onze hoop is dan ook gerechtvaardigd dat 1977 een gunstiger beeld te zien zal geven zowel wat de bijdragen in geld betreft als het aantal deelnemende gezinnen, - 5 -

Oostrum's Weekblad | 1977 | | pagina 5