Onze Eikenhofkapel zal de muzikale omlijsting op. zich nemen en ons Jongerenkoor zal de gezangen verzorgen. We hopen dat velen ook "dit gedeelte van het carnavals programma" zullen bijwonen, om daarna heerlijk te ge nieten van het festijn van carnaval. - Woensdag a.s. Aswoensdag - begin van de vastentijd - vasten en onthoudingsdag Er is ook fn Avondmis om 19 uur. Onder beide H.Missen zal het askruisj>e worden opgelegd. Vorig jaar'hadden we r n volle kerk. Laten we hopen dat ook dit jaar weer velen van ons zich bewust mogen zijn van de ernst van de tijd, van het leven, en de vastentijd -mogen gebruiken als 'n bezinning, als 'n bezig zijn met God. CARNAVAL Een merkwaardig gebeuren, 'n spetterend spektakel, 'n feest der zotheid dat de komende dagen heel velen in zijn ban brengt. Je voelt het al aankomen, de voorbereidingen zijn getrof fen, de lancering kan plaatshebben. En de niet te tellen menigte zal onderduiken in dat bonte leven dat carna val heet, om pas dinsdagavond afscheid te nemen van deze eigensoortige knollentuin, v/aarin ze met fleurige, ex centrieke kleding, en met 'n steeds meer gehavende stern hebben rondgedarteld. Het is bekend dat over carnaval heel verschillend wordt' geoordeeld. Er zijn er die het zonder meer zinloos vinden en het afwijzen als 'n vorm van geldverkwisting Anderen wijzen op misstanden, en dat soms zó nadrukkelijk, alsof misstanden voor dit feest karakteristiek zouden zijn. En in ieder geval is er ook dat leger van drie daagse feestvierders, die carnaval alleen maar 'n heer lijk gebeuren vinden, en er geen enkele moeilijkheid mee hebben. Ik wil best aannemen dat er voor elk stand punt argumenten klaar liggen. Maar van de échte carna- val-vierder begrijp ik, dat dit feest in zijn leven 'n eigen plaats en 'n heel reële betekenis heeft. Drie daagse dwaasheidmaar als je goed kijkt, dan zitten er tussen de vele dwaasheden die worden opgevoerd, toch ook heel veel scherpe, puntige waarhedenZó bijvoorbeeld die aardige, bevrijdende stelling: het is Tn wijs man, die op z'n tijd goed gek doen kan Netjes vertaald heet dat: durf eens de moed op te brengen om afstand te nemen van jezelf; wees zo wijs om jezelf niet zo - 3 - ASWOENSDAG

Oostrum's Weekblad | 1977 | | pagina 3