ook over Jezus van Nazareth. Die Jezus staat begrijpend tegenover elke mens. Bij al v/at je doet, kijkt Hij steeds naar je goede bedoeling, je inspanning, naar je hart, niet naar het resultaat, je naam of je macht» Hij begrijpt je zwakheid, zonder haar daarmee goed te keuren» Je pogen, hoe schuchter ook, v/eet Hij te waarderen» Hij blijft hopen dat je het morgen beter zult doen» Je kunt Jezus in zijn vriendschap nooit ontmoedigen» Hij geeft het nooit op» Hij blijft je trouw» Op zijn hulp kun je rekenen» Zijn helpende handen ziin nooit werkeloos» Zijn liefde is sterk en kan tegen'een stoot» Hij leeft niet voor zichzelfHij leeft voor de mensen, de kinderen van zijn Vader» Het mag Hem veel kosten; het mag Hem zijn leven kosten» V/at Jezus doet, beschouwt Hij als een model, een blauw druk, die Hij uittekent voor jou, voor je houding tegen over anderen» "Ik gaf je een voorbeeld, opdat je zou leren doen zoals ik je voorgedaan heb"» Kerk-zijn wil zeggen: samen vorm en gestalte geven aan die grote man, aan zijn geest en mentaliteit» Dat we daarbij met z'n allen meer gebrekkig in slagen, mag ons niet ontmoedigen» God kan met gebrekkig materiaal toch een mooi werkstuk maken» Kerk-zijn: een boeiende bezig heid, de moeite waard» ENKELE CIJFERS QVEP 1976» Het meer spektakulaire telwerk, ik bedoel de grote cijfers van o»a» de totale parochiestatistiek en -niet te vergeten het financiële overzichc over 1976, is nog niet klaar» Toch willen wre U aan het begin van het jaar iets vertellen over 1976» Enkele getallen hebt al kunnen horen in de eucharistievieringen van Nieuwjaar» Dat gebeurt echter in een moment, en er zijn zeker parochianen, die wat meer aandacht daar aan willen be steden» Ze willen dat wel eens rustig lezen» Vandaar! Nu zijn cijfers, die b.v» betrekking hebben op sacra menten, niet zo belangrijk» Het lijkt te veel op een kruideniersbedrijfje» In vroegere jaren hadden we zelfs 'God tot een soort kruidenier gemaakt, die onsjes en pondjes "zonde en genade", aflaten, schietgeoedjes enz» afwoog» Dat idee doet tekort aan de oneindige grootheid van God»».» Maar wij zijn mensen en houden nu eenmaal van tellen» Proberen v/e toch maar alles wat betrekkelijk

Oostrum's Weekblad | 1977 | | pagina 3