eenmaal geen vetpot op, en het leven van de bewoners was dienovereenkomstige—Aan volksontwikkeling werd niets gedaan. De plaatselijke onderwijzer was in 1823 van hoofdberoep wolspinner, daarop volgde zijn kosterschap en tenslotte zijn schoolmeestersfunctieo Met dat al waren zijn inkomsten nog zo gering, dat hij gedwongen was van Pasen tot Allerheili gen de school te sluiten om de boer op te gaan. In de periode, dat hij les gaf, liet hij zijn spoelen lustig snorren. Zijn opvolger was beter opgeleid en met meer lief de voor het vak toegerust, maar wat baatte dat, als de mees te leerlingen Ts zomers bij de boeren en op de steenovens gingen werken? En ?s winters met 70 in een hokje van de kosterij werden opgepropt. In 1855 kreeg Oostrum eindelijk een schoolgebouw!jemaar tot het eind van de 19e eeuw ver anderde de toestand nog weinige Verbetering kwam pas, toen' door gebruik van kunstmest, door beter landbouwonderwijs en door de coöperatieve beweging een steviger economische basis voor de bedrijven werd verkregen. In een later sta dium heeft de industrie meegeholpen om Oostrum van aanschijn te doen veranderen. Als men zo een kleine duik in de geschiedenis van Oostrum heeft genomen, va.lt het des te meer op, hoeveel er in bijna alle opzichten in 3/k eeuw verbeterd is. Vandaag de dag maakt Oostrum zeker geen armoedige indruk meer, integen deel. Er is veel goeds en moois tot stand gekprnen (als men het tenminste wil zien) dankzij !n hechte gemeenschap, dank zij fn geweldige activiteit .van vele mensen. Laten we dit waarderen en laten we allen meewerken om die hechte gemeen- schap tebehouden en zelfs te versterken, zodat iedereen zich thuis voelt in Oostrum en er gelukkig is. Uw pastooro VERENIGING VAN BEJAARDEN 00STRUM Nu de zomer voorbij is willen we weer beginnen met onze handwerk-middag. Dames die hiervoor interesse hebben worden verzocht a.s. dinsdag 19 oktober bij elkaar te komen in het bekende lokaal bij de heer van Dijk. Hier kan dan besproken worden of we dinsdagmiddag handhaven of liever op een andere middag zouden zien; een en ander dus ook in overleg met de heer van Dijk, of hij het lokaal ter beschikking heeft. Wij verzoeken alle dames die interes se hebben a.s. dinsdag te komen, om zelf afspraken te maken hoe en wat men wil0 Het Bestuur 0 9

Oostrum's Weekblad | 1976 | | pagina 3