naam van het Fonds gewijzigd werd in Prinses Beatrix Polio fonds. In 1963 werden de statuten van het Prinses Beatrix Poliofonds zodanig gewijzigd, dat zij de mogelijkheid open de ook andere, aan kinderverlamming - althans wat de gevol gen betreft - verwante ziekten onder de doelstelling van het Fonds te betrekken. In verband hiermede werd met goed keuring van H0K0H0 Prinses Beatrix de naam van het fonds gewijzigd in: Prinses Beatrix Fonds. Het Fonds zetzich ,nu_ih-.VQO.r .die..gehandicapte medemensen die vallen onder de volgende categorieën: polio, aangebo ren spasticiteitmultiple sclerose, spina bifida, spier dystrofie en diverse andere., spierziekten. - De taak van het Fonds is de gehandicapte te helpen bij fi- 1 -nanciële problemen. In 1975 werd bi jna 1-J" millioen uitge geven aan hulp voor aanpassingen, vervoermiddelen, tech nische voorzieningen, vacantia en recreatie. Ook niet-individuele hulp zoals financiële bijdragen in wetenschappelijk onderzoekinvesteringsbijdragen, voor zieningen in zwembaden en sporthallen, worden in ruime mate door het Fonds verstrekt. In 1975 beliep dit ruim 1,3 mil- lioen guldeno Het Fonds werkt snel en doelmatig, want U kent het gezegde: snelle hulp is dubbele hulp0 Maar hulp kan alleen geboden v/orden als de (financiële) middelen daartoe aanwezig zijn*. Onze landelijke collecte is daarbij onmisbaar. Helpt IJ ons bij de hulp die anderen niet kunnen ontberen. Stuur onze-- - collectanten, die hun vrije tijd opofferen voor deze gehan dicapten, dus niet onverrichterzake weg, maar geef!! Bent U hen misgelopen, denk dan aan ons gironummer: 9 69? Prinses Beatrix Fonds, Den Haag Evenals andere jaren komen de bejaarden van Oostrum het envelopje bij U aanbieden. OPEOEP C0Z0o Willen diegenen, die vorig jaar de oudste gröep van COZO waren, a*s. dinsdag 28 september om half 9 in de Watermolen zijn, voor bespreking van de afscheidsavondo We hopen, op jullie komst! - Netty en Gerdien. - 3 -

Oostrum's Weekblad | 1976 | | pagina 3