HARMONIE SUB MATRIS TUTELA" Zaterdag, 31 juli wordt er weer oud-papier opgehaald in de kom van Oostrum„ Er wordt begonnen om 10 uur. Wilt U voor die tijd Uw papier gebundeld aan de straat klaar zetten zo dat onze ophalers vlot kunnen doorwerken? Om 10 uur worden de volgende leden bij de loods van de LLTB aan de Oosterthienweg verwacht: Jeu Arts, Ant.Janssen, G.Ke seis en G. hemmens sr. In verband met de bijzonder ernstige situatie op onze land en tuinbouwbedrijven als gevolg van de langdurige droogte heeft het Dagelijks Bestuur en het Hoofdbestuur van de LLTB zich de afgelopen weken intensief beraden over- maatregelen, welke de schade zoveel mogelijk kunnen beperken. Via pers en radio heeft U daarvan uitgebreid kennis kunnen nemen. De ruwvoederpositie op vele ründveehouderijbedrijven is ma tig tot slecht. In een overleg van de landbouworganisaties, de gewestelijke raden van het landbouwschap en de directies voor de bedrijfsontwikkeling in de provincies Limburg. Noor Brabant en Zeeland is besloten tot oprichting in elke pro vincie van een "Coördinatie-Centrum Ruwvoedervoorziening" Voor Limburg is dit Coördinatie-Centrum gevestigd in het Landbouwhuis te Roermond, telefoon 0^750-15576 en 1^151 De heer H.Gorris, secretaris van het landbouwschap is met de leiding belast. Het doel van het Coördinatie-Centrum is vraag en aanbod van ruwvoeders en stro, zowel van binnen..als., van buiten, de. pro vincie tot elkaar te brengen; de teelt van ruwvoedergewas- sen op de akkerbouwbedrijven te stimuleren, alsook bemidde lend op te treden bij de distributie van ruwvoeder en stro. Ten einde een inzicht te krijgen in de vraag naar én het aanbod van ruwvoeder is deze week aan alle leden een enquê teformulier gezonden, dat U na invulling terug kunt bezor gen op het kantoor van de LLTB, Mgr. Hans se nst' raat 23 te Oostrum of Haag 2 te Merselo. Reeds gemaakte afspraken tussen akkerbouwers en'veehouders moeten niet meer vermeld worden op dit formulier. .Aan de hand van de ingeleverde formulieren zal getracht worden om plaatselijke aanbieders van ruwvoeders in kon- - -* -- - L o L o T o B o - A - ,i - s m m

Oostrum's Weekblad | 1976 | | pagina 2