een beroep op je gedaan. Er wordt je gevraagd of je mee wilt gaan werken met andere christenen van goede wil voor de zaak van God en van de mensen. Je staat dus niet alleen, we zijn met velen. En een voorbeeld hebben we ook al, een model om naar te werken. En het voorbeeld dat we bij ons werk goed in de gaten dienen te houden is voor ons, christenen, uiter aard: Jezus Christus. We gaan proberen om te zijn zoals Hij was, te leven zoals Hij leefde en te werken naar zijn voor beeld. Goede katholieken zijn gevormd in de Geest van Jezus Christus, om zelf vanuit die Geest aktief te zijn voor deze wereld die het Rijk van God zou moeten zijn. Gezinsbijdrage Op vele gebied is het jaar 1975 voor Oostrum 'n geweldig jaar geweest. Er is hard gewerkt en ook veol gepresteerd, er zijn veel successen behaald, we hebben dat regelmatig via het Oostrums Weekblad kunnen konstateren. Vandaag zou ik me willen beperken tot de vele geldelijke offers die IJ gebracht hebto In korte tijd bracht U het droombedrag van 35°000,= bijeen voor het nieuwe kerkorgelo Vervolgens: bij ongeveer iedere huis aan huis collecte voor eon of ander goed doel, zoals: hartstichtingnierstichting, het gehandicapte kind enzo stond Oostrum van de kerkdorpen bovenaan, En ondanks Uw royale bijdrage voor kerkorgel en andere goede doeleinden, mocht ik donderdag j8h op de parochie vergadering U krijgt binnenkort in het Oostrums Weekblad nog 1n verslag van de parochievergadering die bedroefend slecht bezocht was) vernemen dat de GEZINSBIJDRAGE er niet op achteruit is gegaan, maar er zelfs nog vooruitgang ge boekt iso Aan allen die hebben meegedaan aan do gezinsbij drage en verder aan alle vrijwilligers die daar veel tijd, werk en zorg aan besteed hebben, heel hartelijk d ank Het hele parochiegebeuren - in en buiten het kerkgebouw - kan nu eenmaal niet plaats vinden zonder gezonde financiële basiso Er zijn gelukkig een behoorlijk aantal parochianen, die zich van deze verantwoordelijkheid bewust zijn« Jammer genoeg zijn er ook nog al wat parochianen die in het - geheel niet meedoen. (Dit is niet bedoeld voor do NIEUW KOMERS, deze zijn nog niet benaderd) DAT IS ERG JAMMER. Want:' ALLEREERST is de parochie er ook voor hen, ook zij nemen deel aan het parochiegebeurenen het liturgisch-kerkelijk leven (denk U maar aan doopviering, eerste communiefeesten, vormseltoediening enz - 6 -

Oostrum's Weekblad | 1976 | | pagina 6