Het is ook erg moeilijk om zomaar eventjes je diepste gevoelens aan een ander duidelijk te maken als je een kindje hebt gekregen. Wel heb ik een overgelukkige moe'aer ooit horen zeggen: "Het is haast niet te ge loven En van een. enkele keer kan ik me nog herinneren dat iemand zei: Dit kind kan niet alleen van mensen Gelukkige ouders willen hun kind iedere dag wel onder dompelen in eenzee van goedheid; iedere dag weer handevol tedere hulp over hun hoofd uitstorten; hen dagelijks dopen... in alle fijns wat zij maar bedenken kunnen. Wanneer zij gelovig zijn, dan zullen zij het vanzelfsprekend vinden dat ook God niet anders meer kan dan zon kind (Hun kind en een beetje zijn kind) iedere dag.weer te dopen in do liefde die Hij weg te geven heeft. Gelukkige ouders zullen vanzelfsprekend en heel graag liefde aan hun kind geven. Wanneer zij gelovig zijn, dan zullc-n ze aan hun kinderen ook wel eens laten merken dat ook God voor hen bezorgd is en hoe zijn zorgen hen bereiken vooral via de mensen. En intussen vaart een kind er wel bij, temidden van zo'n zee van menselijkezorg en goedheid. Het laat zich alles rustig welgevallen. En ook al wordt je als kind dan wat groter, ga je trouwen, ben je zelfs on. middelbare leeftijd of bejaard, toch blijf je iets van een kind behouden. Je laat je graag de zorg en genegenheid van anderen welgevallen. Toen je klein was hebben ze het gevierd dat God en mens van plan waren om jou dagelijks te dopen, om jou dat heerlijke bad te laten ondergaan, dat bad van liefde.en goedheid. En dankzij hen ben je gegroeid. Maar als je groter wordt, dan gebeurt er toch nog iets anders. Je bent niet alleen meer de ontvangende partij, het kind dat geniet, want je begint zo langzamerhand aan je volwassenheid te werken. En dit betekent dat je niet alleen meer groeit door het ondergaan van de goede zorgen van anderen, maar dat je ook groeit door zelf ak'tief te. worden, door zelf te gaan doen en verant woording op je te nemen. Je gaat je eigen vorming ter hand nemen en waarschijnlijk ook de vorming van an deren. Je ouders deden dat met jou ook zo. Er wordt 5 zijn o o 4- 1HXJ^f A o VlnQ-Q-h m' <=»f. f.P» P^P» ft O O .O C

Oostrum's Weekblad | 1976 | | pagina 5