welke °°k naar iet parochiehuis willen komen, zouden wij willen. Vragen, dat een van de ouders met het kind de daarvoor gereed gezette stoelen plaats neemt en dat de andere ouder achter de stoelen een staanplaats inneemt0 Ook de ouders van schoolgaande kinderen zouden wij willen vragen zoveel mogelijk achter de stoelen te blijven staan. Het programma in het parochiehuis zal verder door de ceremoniemeester ter plaatse bekend gemaakt worden. Na afloop van de aktiviteiten in het parochiehuis zal de Sint nog een kort bezoek brengen aan de Oude Watermolen, - - WetSt;, Nicolaascomité VENRAY IN BEWEGING - SPORTIEVE REKKEATIE Zoals bekend heeft de gemeente Venray een subsidie ontvangen van het ministerie om in de gemeente te experimenteren met sportieve recreatie. Sportbeoefening waarbij niet de nadruk ligt op de prestaties, maar sportbeoefening, waarbij het "speelse karakter" overheerst; is sportieve recreatie,' Met andere ivoorden: wandelen, hard lopen, 'fietsen, zwemmen etc, terwille van het spel maar niet om de knikkers is sportieve ontspanning, die 'tevens een belang jkgezondheidsaspect is„ En dat nu gaan we in Venray doen in de periode tot en met 30 januari 1976 onder het motto "Venray in beweging"* Iedereen - mits hij of zij de lagere school heeft verlaten - kan aan alle of enkele van de te organi seren onderdelen, van de sportieve recreatie deelnemen, 'r is een rijke variatie want alle mogelijke manieren om zich te bewegen komen aan bod. Of het nu wandelen" is of zwemmen, met een balletje trappen of gooien, hinkelen of touwtje springen, basketballen of hockeyen. Het komt er niet op aan of men het kan net belangrijkste is', dat men probeert en doet, hoe dan ook. Nogmaals: het gaat.niet om de prestatie, maar om de o zo noodzakelijke lichaamsbeweging. En als iedereen het dan ook nog doet op zijn eigen manier en met zijn eigen snelheid,- dan zijn we bij net speelse karakter van de sportieve recreatie. 2

Oostrum's Weekblad | 1975 | | pagina 2