Ik heo nog geen wanklanken gehoord van: alweer geven, alweer voor he c orgel ens 0 integendeel ik hoorde alleen maar posi tieve geluiden zoals wat geeft het dat- mTn beurs alweer wat lichter is, dat ik geen prijs hebu het is toch voor het orgel.11 Het liefst hao. ik dit in z?n geheel nog eens ond erstreept e Maar dan hadden verschillenden waarschijnlijk gezegd of min stens gedacht: "Mijnheer pastoor, IJ huichelt" of "Bent U een vreemdeling in Oostrum dat IJ niet weet waarover gesproken wordt Allereerst wil ik nog wel eens onderstrepen, dat vele mensen, ook niet-leden van het orgelfondscomitéveel en hard en ent housiast gewerkt hebben zowel voor de fancy-fair als de lote rij O Het was Tn bedrijvigheid van jewelste zowel door jeugdigen, jongeren en ouderen; en er werd een prachtig bedrag bij elkaar gedraaid, getrokken, gegooid, geraden en geschoten. Er heerste een' echte kermisstemmingde zaal liep vol, overvol, het was er gezellig, iedereen was enthousiast, iedereen was gul en royaal, men bleef maar geven en aanprijzen, sommigen ontpopten zich als bijzonder goede,!vertegenwoordigers" Alles was voor iedereen geweldig -men hoorde in-de verte de orgelpijpen al klinken. Maar ineens viel het geluid uit, men was het orgel vergeten. En dit gebeurde op de allerlaatste momenten van die geweldige avond. Het Lot waarop de eerste prijs viel - de fiets - zat bij de niet verkochte loten. Bijzonder jammer, daar zal iedereen het wel over eens zijn. V/as de eerste prijs op ?n verkocht nummer gevallen, dan was er ook deze avond en na deze actie geen wanklank gevallen. Achteraf hebben we gehoord dat velen liever gezien hadden dat na afloop nog Tn ander lot getrokken zou zijn voor de 1e prijs toen men eenmaal wist dat lot nr.398 niet verkocht was. Dat was misschien ook een goede oplossing geweest. Maar laten we de organisatoren van de fancy-fair en loterij dit niet al te kwalijk nemen, het is zonder meer met de beste bedoeling gebeurd, dat men meende de eerste prijs vla. het rad van avontuur toch nog uit te loten. Ik kan U de verzekering geven dat de leden van het orgelfondscomité al maanden lang vele avonden oiogeofferd hebben om alle acties zo goed moge lijk en eerlijk te laten verlopen en alles serieus onder de loupe hebben genomen om fouten te voorkomen. En is het bij ons mensen gewoonlijk niet zo: honderd goeie dingen zien we niet en die ene .fout die we maken heeft in eens alle aandacht. Ik meen daarom te mogen en te moeten zeggen, na deze korte uiteenzettingóók namens onze hele gemeenschap: organisa-

Oostrum's Weekblad | 1975 | | pagina 3