winkeliers die voor deze gelegenheid drankversnaperinge broodjes, worst enze voor inkoopsprijs leverdenc Onze kuitervereniging "Nobel11 bleef niet achter, reed in moeilijke omstandigheden en lastige hindernissen een foutloos parcours en kwam in volle galop met de buit naar het orgeifonds0 Onze Harmonie bracht de eerste feestelijke klanken voor het orgelfonds bij gelegenheid van het Jubileum van S»Va Oostrum en er zat muziek in voor het orgelfonds, maar hun concert is nog niet ten eindeo Daarbij kwamen nog enkele particuliere giften binnen, zelfs enkele van 500,-- en 1.000,-- en zo zaten we enige dagen geleden bij de 12o000,--e In het vooruitzicht zijn nog: Barakv/edstrijden van de Biljartclub, kienavonden van het Werkcomité; andere verenigingen zijn nog aan het uitdokteren waarmee ze het best voor de dag kunnen komen0 Dit alles was een aanloopje om te komen tot de: Vlooienmarkto Onze zangkoren - het Dames en Herenkoor - die straks bij het nieuwe orgel hun hoogste lied gaan r n zingenwaren vanzelfsprekend ook van de partij om ?n grootscheepse actie te ontketenen ten bate van het orgelfondso Het werd een uitvoering die nog lang zal blijven nagalmene De "VLOOIENMARKT" georganiseerd door onze beide zang koren, overtrof de stoutste verwachtingen, zelfs van de grootste optimist onder hen: Jeu Derks. Het werd een voortreffelijk samenspel van de zangkoren, van de hele gemeenschap en ver buiten de gemeenschapo Deze actie heeft niet alleen het orgelfonds goed gedaan maar ook onze gemeenschap omdat er zovelen bij betrokken waren en op fn zo prettige, enthousiaste manier bij betrokken werden0 Weken van te voren begon het spel en er werd hard gewerkte Tractoren, vrachtwagens en luxe. wagens rukten uit in alle- vroegte om bij alle Oostrummers alles op te halen wat ze graag kwijt wilden zijno En onze mensen gaven en bleven geven en er waren ongetwijfeld ook wel stukken bij waar men aan gehecht was0 Maar als je die vele sjouwers zag die eigenlijk geen tijd hadden maar er tijd voor maakten omdat ft voor 1t goede doei was, als je hun enthousiasme zag, dan- gingen velen nog 'ns terug naar de zolder om te kijken of er misschien toch nog iets voor de vlooienmarkt lag; er werd !n praatje gemaakt, misschien met mensen die ze van te voren nog nooit gezien hadden, er werd

Oostrum's Weekblad | 1975 | | pagina 4