MIVA-KOLLEKTE De Miva-kollektegehouden in de H.Missen van het weekend 602 hee^t opgebracht het mooie bedrag van Namens de MIVA en onze MISSIONARISSEN hartelijk dank voor Uw royaal geschenk. Uw pastoor ZONDAGSPLICHT Herhaaldelijk krijg je als pastoor de vraag, gesteld bestaar de zondagsplicht nog? Er \rordt dan duidelijk be doeld, of je zaterdagavond of op zondag de Eucharistie viering moet meemaken0 Als deze vraag zo kort en bondig wordt gesteld, is er ook een kort en bondig antwoord mogelijk: n.l. JA! Praktisch niemand zal dan verder zwijgen. Er ontspint zich onmiddelijk een diskussie. Kijk maar eens om je heen die Oj. die - en die komen toch ook uit een goed katholiek gezin - gaan niet meer. Mijn zoon of dochter beweertdat de godsdienstleraar heeft gezegd, dat je niet naar de kerk hoeft; ga maar als je zin hebt. Goedwillende ouders weten dan soms zelf geen raad meer; anderen, die toch al niet ^zo vast in de schoenen stonden, laten zich ge makkelijk beïnvloeden door een nieuwe, niet zo veel eisende, mening. Er zijn mensen, die menen zeker te we ten, dat bij het Landelijk Pastoraal Concilie in Noordwijkerhoutvan enkele jaren geleden, de zondags plicht is afgeschaft. Inderdaad heeft zo iets toendertijd in de kranten gestaan, zelfs met grote letters. Het vraagteken, dat achter die vetgedrukte krantekop stond, heeft men echter NIET gezien, laat staan dat men gelezen heeft, wat er verder in dat bewuste artikel stond. Als je dan bovendien ervaart, dat de kerken veel minder be zocht worden dan vroeger, dan zegt men: zie je wel, het hoeft niet meer. l"/at is hierop - in het kort - te zeggen? Het deelnemen aan de eucharistieviering in het weekend is nog altijd een plicht voor katholieken. Toen kardinaal Alfrink op het bovenbedoelde Concilie de kwestie werd voorgelegd om de zondagsplicht (wat een vervelend woordvoortaan af te schaffen, heeft hij in eerste instantie geantwoord, dat dit een kwestie is, die de gehele Katholieke Kerk aangaat en dat de Neder landse Kerkprovincie daarin geen zelfstandige beslissing

Oostrum's Weekblad | 1975 | | pagina 3