15Gods volk ond-erweg11" als "een levende gemeenschap in het bestaan van alle dag, als een zaak van U en mij, dan wordt ineens gezegd: geloven dat doe je met elkaar geloven heeft alles te maken met het leven zoals wij het met el kaar gestalte geven0 Geloven wordt dan een werkwoord dat je kunt vervoegen, dat naast een tegenwoordige tijd ook een verleden zijd en een toekomstige tijd kent (Ik geloof, maar ook ik geloofde of ik zal geloven) en dat zeker niet beperkt kan blijven tot een gebiedende wijs: geloof! Je moet geloven. Vanuit dat werkwoord geloven wordt de kursus opgezet: de toekomst van het geloof, liet geloof van de toekomst» Deze kursus wordt dit najaar gehouden voor de leden van onze afdelingen» Als kursusleider zal fungeren de Zeer-- eerwaarde Heer deken Teuïiissen© De kursus bestaat uit k of meer lesavonden welke in.prin- cipe op Woensdagavonden gehouden zullen worden van 8 tot 10 uur» Omtrent de lokaliteit waar de kursus gegeven wordt zult U nader geïnformeerd worden nadat het aantal en uit welke plaats de deelnemers komen bekend is. Werkwijze van de krusus Van elke "les" is de korte inhoud op papier gezet, waar van de bedoeling is dat deze van te voren thuis door neemt. Deze "lesstof" dient als "gesprekstof" waar samen over gepraat en nagedacht kan worden o.l.^. de k ur.Uu- leider. Elke les is voorzien van een aantal vragen, die de diskusoie op gang kan brengen. In elke les wordt een belangrijk deel van ons geloof behandeld. Hoewel misschien een groot woord zouden we de kursus misschien het boste kunnen be schouwen als goedsdienstonderwijs voor volwassenen. De kosten verbonden aan de kursus bedragen 12., 50. Opgave kan geschieden bij Uw plaatselijke secretaris of secretaresse van een van bovengenoemde verenigingen to 20 september.

Oostrum's Weekblad | 1975 | | pagina 7