de kamer van meneer Van de Brink binnen., "En Ronnie, wat is er aan de hand, wat ben je vroeg binnen" zegt het hoofd van de school. "Meneer, gister heb ik voor de school gevoetbald en toen heb ik per ongeluk de bal door het raam van de eerste kal.s geschotenn0 Ronnie kijkt naar zijn handen en buigt z'n hoofd alvast voor alles wat meneer Van de Brink nu beslist zal gaan zeggen. onnie begint hij nje weet dat voetballen voor de school streng verboden is. Dat heb je toch gedaan en daarom ben ik boos op jeDie ruit zul je moeten vergoeden. Ik zal het met je maken. Iedere week geef je me de helft van je zakgeld, totdat de^ ruit is terugbetaald. Je begrijpt dat als ik je eens voetballend voor de school betrap, het er wat ongemak kelijker voor je zal uitzien", besluit hij. "Ja, maar meneer", werpt Ronnie tegen, "we kunnen in de buurt ner gens meer voetballen nu dat rotding op ons voetbal pleintje staat". Dat rotding is een loods van de gemeente en die staat hier nog xvel een jaar. Pak in plaats van die voetbal nou maar eens een goed boek, daar heb je meer aan. En ga nu maar naar de klas". Terneergeslagen stapt Ronnie het hoofdenkamertje uit. Eerst meneer Eversman, toen zijn vader en nu meneer Van de Brink. Snapte niemand er dan wat van. Of zou hij nou onge lijk hebben????? B VRAGEN EN OPDRACHTEN 1. Ronnie zijn vader is niet erg tevreden met zijn baan. Kan jij in het kort 1 of 2 zinnen- zeggen waarom?? 2. Er staat in de tekst, wanneer Ronnie nadenkt, 's avonds op zijn kamertje: "Nou ja, misschien kan hij er ook weinig aan doen? Waarom vindt Ronnie dat? 3. Wat voor werk doen jouw vader en moeder? Denk jij dat zij tevreden zijn met hun werk? *f. Hoe vind je de oplossing van meneer Van de Brink voor die gebroken ruit? En wat vind je ervan dat meneer Van de Brink tegen Ronnie zegt dat hij maar moet gaan lezen' in plaats van voetballen? Praat er eens met anderen over. WORDT VERVOLGD. 5

Oostrum's Weekblad | 1974 | | pagina 5