kloostergemeenschap naar Straelen en tot 1474 hieven de gehouwen leeg liggen. Toen werden zij overgenomen door de Augustinessen uit Well, die er tot de opheffing in 1802 zijn gebleven. Deze stichting hleek meer levensvatbaar. De Communiteit bestond in 1783 - dus kort voor de opheffing - uit 21 le den, waarvan 2 novicen. De inkomsten bestonden uit op brengst van de landerijen en de kostgelden van commensalen en leerlingen van de kostschool. De kloostergebouwen kennen we zoals ze waren in de acht tiende eeuw, vroeger alleen door een tekening die Jan de Beier ervan maakte, thans ook - nuchterder, maar ook ex- akter - door de opmeting van de fundamenten. Het niet zeer grote gebouw moet tamelijk goed bezet zijn geweest. Of we iets te weten komen over de bouwgeschiedenis uit de thans beschikbare gegevens, zal moeten worden afgewacht. Aan klooster en aan kloostergemeenschap kwam in 1802 een abrupt einde, toen het klooster werd opgeheven en de gebouwen aan de staat - dat was toen het Keierrijk Frank rijk vervielen. Zij werden na enkele jaren wachten gekocht door de Heer van Blitterswijk, de Cocq van Haeften. Het klooster viel niet onder de gemeenschappen die van vitaal belang waren voor onderwijs en ziekenverpleging, ofschoon althans het eerste er toch gegeven werd. De Cocq van Haef ten liet het gebouw afbreken en de stenen verkopen, voor zover hij die niet voor zijn eigen huis bestemd had. Dit is zo grondig gebeurd dat er slechts betrekkelijk weinig op het terrein is achtergebleven. Dat weinige is echter nog interessant genoeg, zoals u uit de tentoon stelling zult zien. -H VROUWENBEWEGING NKV Maandag 18 febr. is er weer kienen. Aanvang 8 uur, bij J. Verheyen Bestuur. f4-4-4-4 BEJAARDENVERENIGINGDinsdag 19 en Donderdag 21 febr van 2-6 uur kaarten. f-f+4-4-4-4-4 PEUTERSPEELZAALMaandag 18 febr. géén peuterspeelzaal. Woensdag 20 febr. en vrijdag 22 febr. wél van 9.00-11.45 uur in het parochiehuis. DAMESGYMNASTIEKs Donderdag 21 febr. Gymnastiek om 20.00 uur in het parochiehuis. IlliiiiHtilif i I I I J 4" 4-4 t I I I i I +'+++++++4- - 5

Oostrum's Weekblad | 1974 | | pagina 5