hoeveelheid van k miljoen m3 per jaar. Dit advies is o.m. gebaseerd op het feit dat een daling van de plaatselijk vrij ondiepe grondwaterstanden schade kan Derokkenen aan landbouwkundige, natuurwetenschappelijke en landschappe lijke belangen. Het advies van de CoGrowa heeft hierna twee maanden lang in de gemeenten waar de grondwaterwinning eventueel van invloed kan zijn ter visie gelegen. er- volgens konden binnen twee maanden na het sluiten van de inzage termijn, door belanghebbenden bezwaren tegen het verlenen van de vergunning worden ingediend. Ter gerust stelling kan hierbij echter worden vermeld dat degene die geen bezwaar heeft ingediend niet het recht op een vergoeding van een eventuele schade verliest. Dit reent blijft bestaan. Na het sluiten van de bezwarentermijn vindt er een z.g.n. "Bezwarenzitting" plaats. Hierbij kunnen degenen die een bezwaarschrift hebben ingediend, het bezwaar mondeling toelichten en overleggen met het waterleiding bedrijf. - De nrocedure bij het nieuwe pompstation in Oostrum is inmiddels zover gevorderd dat in augustus 1973 de bezwaren zitting heeft plaats gehad. Hierbij werden de bezwaren van 39 particulieren, waaronder het Landgoed Geysteren, en een aantal instanties waaronder De Stichting Limburgs Landschap, Waterschap Noord-Limburg, Gem Meerlo en de Plaatselijke Commissie voor de ruilverkaveling Lollebeek aangehoord. Deze hele gang van zaken heeft er tenslotte toegeleid dat Gedeputeerde Staten op 20 oktober 1973 de Minister van Volksgezondheid en Milieuhygiëne conform het aanbevelingsrapport van de CoGrowa hebben geadviseerd. Na de proefperiode van 3 jaar zal deze Commissie opnieuw om advies worden gevraagd. Hierbij zullen de invloeden van een eventuele daling van de grondwaterstand worden bestudeerd. Om deze grondwaterstanden nauwlettend te kunnen volgen tijdens de proefperiodezijn een groot aantal peilbuizen geplaatst, waarin de \«;aterstanden gemiddeld iedere 2 weken wordt opgenomen. Met deze intensieve waarnemingen wordt reeds 9 maanden voor het onttrekken van het eerste grondwater begonnen. Op deze wijze probeert men als het ware de vinger aan de pols te^houden. Het wachten.is nu op de vergunning van de minister voordat met waterwinning kan worden begonnen. Een en ander zal volgens het Provinciehuis in Maastricht niet lang op zich laten wachten, zodat volgens de planning de eerste hoe veelheid water per 1 mei 197^+ kan worden opgepompd.

Oostrum's Weekblad | 1974 | | pagina 2