Redactie-adresi Wanssumseweg 4& 2e Jaargang no. 47 23 november 1973 Banks Rabobank Oostrum nro 1400 01 751 RoKoKerkbestuur van Oostrum. Het einde, van 1 973 nadert snel, reden waarom het kerk bestuur weer aandacht vraagt voor de kerkfinanciën. Ons kerkbestuur heeft voor 31 december a.So een extra betaling te doen aan het bisdom voor de pensioenvoor ziening voor onze priesters Het is n0lo de bedoelingdat het bisdom Roermond per 1 januari 1974 gaat deelnemen aan het landelijk pen sioenfonds voor priesterswaarmede een bedrag dat in de miljoenen loopt is gemoeid voor de inkoop» Het in koopbedrag is zo hoog in verband met de gemiddelde leeftijd van de priesters. Om dit bedrag op te kunnen brengen, de inbreng uit het eigen pensioenfonds is niet voldoende 5 heeft het bisdom een beroep moeten doen op de kerkbesturen voor een bijdrage ineens en voor eenmaal? gebaseerd op een percentage van het vrije ver mogen» Voor ons bestuur beloopt deze bijdrage f. 7»00Q- Het bisdom Roermond is het enige bisdom in Nederland? dat nog niet aan deze landelijke pensioenvoorziening voor priesters deelneemt en wel? omdat de benodigde gelden hiervoor niet beschikbaar zijn» Be voordelen van de aansluiting zijn 1» een pensioen? dat landelijk hetzelfde is (zij het een bescheiden pensioen) en dat 2o waardevast is? hetgeen een groot voordeel voor de priesters is. Indien de aansluiting per 1 januari a.s. niet tot stand kan komen doordat de inkoopsom niet aan wezig is? dan zal de oude eigen pensioenvoorziening ge handhaafd moeten blijven? hetgeen voor de priesters

Oostrum's Weekblad | 1973 | | pagina 1