PROJBKT KERKOPBOUW» DOOR ALLE VERNIEUWINGEN HEEN Na de serie geloofsgesprekken in het kader van het projekt Kerkopbouw kwamen alle medewerkers 7 3uni 1972 weer bijeen., In de notulen van die vergadering zijn de eerste algemene reacties vastgelegd:" De enquêteurs hadden de indruk dat de enquête serieus beantwoord is. Voor velen waren de vragen erg moeilijk, maar men nam de tijd en de rust om een zo goed mogelijk antwoord te formuleren» Sommige ge ënquêteerden waren zo enthousiast dat ze graag aan het projekt Kerkopbouw zouden willen meewerken» Een schreef voor zichzelf de gegeven antwoorden over om er later nog eens over door te kunnen denken» En één van de enquêteurs zei: Het viel me op dat de mensen meer interesse voor het kerkgebeuren hebben, dan ik had verwacht»" Ditzelfde wordt bevestigd uit de getallen die uit de enquêi tevoorschijn komen» Zo moest men bij verschillende opmer kingen over de kerk zeggen: mee eens, niet mee eens, geen mening» De kreet "de kerk interesseert me niet meer" werd door 22 van de 30 personen verworpen, terwijl 25 personen uitdrukkelijk ja zeiden tegen de opmerking: ik blijf vertrouwen houden in die kerk»" Enkele vragen raakten de vernieuwingen binnen die kerk» Uit de getallen blijkt niet duidelijk of men nu positief of negatief tegenover al die vernieuwingen staat: 17 per sonen onderschrijven de opmerking"ze schaffen alles maar af en er komt niets voor -in de. plaats en dat vind ik jammer"; terwijl toch van de andere kant 18 personen ja zeggen tegen de opmerking"het is een zuiveringsproces, dat uiteindelijk gunstig zal gaan werken; rustig doorgaan»' Wat het tempo van alle vernieuwingen betreft: 20 personen vinden dat de kerk altijd achter loopt achter de maat schappelijke veranderingen, maar men vindt dit blijkbaar niet erg, men verwacht-.van de Kerk niet dat ze koploper is bij de opbouw van een nieuwe maatschappij» Velen beleven het geloof als "aanvaarden van waarheden" en vragen van daaruit meer duidelijkheid, je weet tegenwoordig niet meer waar je aan toe bent (25 personen van de 30)» Echte godsdienstlessen moeten meer inzicht brengen 15 personen) On de vraag "wat kunt u voor de kerk betekenen antwoorden ik personen daar nooit over nagedacht te hebben 5 wezen op financiële steun, 3 ©sn goed voorbeeld zijn voor anderen, 6 je inzetten bij bepaalde activiteiten»

Oostrum's Weekblad | 1973 | | pagina 3