de bus aan de beurtWie en wat is het Prinses Beatrix Fonds? Dit fonds, geboren uit een polio-epidemie in 1956, heette destijd Nationaal Fonds voor de bestrijding van de Kinder- verlammingo In 1957 werd dat de Stichting Prinses Beatrix Poliofonds en in 1962 Prinses Beatrix Fonds, want toen kon de doelstelling worden uitgebreid met aangeboren spastici- teito Later vielen er steeds meer groepen gehandicapten onder de doelstelling, zodat het Fonds zich thans bezig houdt met polio, aangeboren spasticiteitmultiple scle rose, spina bifida, spierdystrofie, en aanverwante spier ziekten, populair samengevat metsteunverlening aan polio, spasticiteit en diverse andore groepen van lichamelijk ge- handicapten<> In 1971 werd door het Prinses Beatrix Fonds hulp verleend tot een totaal bedrag van ruim miljoen gulden, een bedrag dat kon wordc-n uitgekeerd da.nk zij de opbrengst van de landelijke collecteOndanks alle soci ale voorzieningen is er nog steeds een ruim werkterrein voor het particulier initiatief, waardoor de onder de doelstelling van het Fonds vallende gehandicapten een beetje op weg worden geholpen naar een meer normale plaats in het maatschappelijk leven. Schrikt U dus niet als U een dezer dagen een collectebus voorgehouden wordt voor onze gehandicapten, maar geef, en geef royaal, voor die gehandicapten die zo dringend een tweede paar kostbare orthopaedische schoenen nodig hebben, die zo dolgraag ook eens op vacantia zouden willen gaan, een vervoermiddel nodig hebben om uit hun isolement te komen, die hun longen alleen maar kunnen vullen met behulp van beaümingsapparatuur enz, Komt U onze collectebus niet tegen, stort dan Uw bijdrage op gironummer 969 van het Prinses Beatrix Fonds den Haag„ Namens onze gehandicapten heel hartelijk bedankt!! Voor het ophalen van de zakjes van het Prinses Beatrix Fonds in Oostrum hebben wij een beroep gedaan op de plaat selijke bejaardenvereniging, die haar medewerking spontaan toezegdeo Wilt U de zakjes tfmet inhoud" klaar leggen; dit vergemakkelijkt het werk van onze 65+ers. De zakjes worden opgehaald in de week van 25 t/m 29 september., Bij- voorbaat dank voor Uw medewerking,,

Oostrum's Weekblad | 1972 | | pagina 3