3 Kroniek Parochiecluster Leunen-Veuten-Heide week 47 Overleden Op 15 november 2010 overleed te Venray dhr. Frans Fleurkens, weduwnaar van Nelly Janssen. Hij verbleef in Beukenrode en werd 86 jaar. Op zaterdag 20 november 2010 vond in Veulen zijn uitvaart plaats. Daarbij werd hij aanbevolen aan onze Schepper en Heer. Moge hij rusten in vrede Ter overweging: Advent Komend weekend vieren we als kerk de eerste zondag van de Advent. Met de Advent begint een nieuw kerkelijk jaar. Het woord 'advent' is afgeleid van het Latijn: adventus komst, er aan komen) en advenire naartoe komen). Letterlijk betekent Advent: God komt naar ons toe. De Advent heeft in de liturgie een dubbel karakter: Het is de voorbereidingstijd op het Kerstfeest, de geboorte van Jezus Christus ruim 2000 jaar geleden. Eveneens is de Advent de periode van verwachting van Jezus' wederkomst oo het einde der tijden, wanneer God alles in allen zal zijn. Kerstmis markeert een nieuw begin. Onze jaartelling is er zelfs op gebaseerd. Adventsgebed Goede Vader, in deze advent worden wij ons weer meer bewust van alle vragen en verwachtingen in ons leven. Wij willen proberen het antwoord op deze vragen niet zozeer te gaan zoeken in luxe en comfort maar bij U, God, die ons diepste geluk wil. Help ons daarom meer tijd te maken voor stilte, bezinning en gebed. Doordring ons van uw blijde boodschap. Maak ons geestdriftig als de profeet Jesaja zodat wij onze medemensen nieuwe moed kunnen geven. Kom ons te hulp, want alleen zijn wij onmachtig. Vervul ons met een groter geloof en met uw Geest die ons in staat stelt uw komst voor te bereiden Amen. Pastoor C. Muller

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 2010 | | pagina 4