3 Kroniek Parochiecluster Leunen-Veulen-Heide week 15 Eerste H. Communie in Heide en Leunen In Heide vindt de Eerste H. Communie dit jaar komende zondag plaats (18 april) en wel om 11.00u. In verband met deze viering komt de reguliere H.Mis dit weekend op zaterdagavond 17 april in Heide te vervallen. In Heide ontvangen 5 kinderen de Eerste H. Communie. In Leunen vindt de Eerste H. Communie plaats op zondag 25 april 2010, eveneens om 11.00u. De reguliere H. Mis in Leunen om 09.30u komt die dag te vervallen. Toeval? Zijn naam was Fleming, hij was een arme Schotse landbouwer. Op een dag, terwijl hij probeerde om het leven voor zijn familie aangenaam te maken, hoorde hij een schreeuw om hulp die uit een nabijgelegen moeras kwam. Hij liet alles vallen en liep naar het moeras. Met zijn taille tot in de zwarte smurrie, zag hij een bange jongen, gillen en worstelen. De landbouwer Fleming redde de jongen van wat een langzame en angstaanjagende dood kon geweest zijn. De volgende dag kwam een koets aan bij het huis van de boer. Een elegant geklede man stapte uit en introduceerde zich als de vader van de jongen die boer Fleming had gered, "ik wil u terugbetalen," zei hij. "U redde het leven van mijn zoon." "Meneer, ik kan niets aanvaarden voor wat ik deed" antwoordde de Schotse landbouwer ondanks de aanbieding. Op dat ogenblik, verscheen de eigen zoon van de landbouwer aan de deur van de boerderij. "Is dat uw zoon?" vroeg de edelman." Ja," antwoordde de landbouwer trots. "Ik wil met u een overeenkomst maken. Laat me hem van het niveau van onderwijs voorzien zoals die waarvan mijn eigen zoon zal genieten. Hij zal zonder twijfel een mens worden waar wij beiden trots zullen op zijn. En zo gebeurde. De zoon van Fleming studeerde op de beste scholen en hij behaalde op St.Mary de Medische School van het Ziekenhuis in Londen een diploma, en werd over de hele wereld bekend als Alexander Fleming, uitvinder van de Penicilline. Jaren daarna, werd de zoon van de edelman, die uit het moeras was gered, getroffen door een longontsteking. Wat redde zijn leven dit keer? Penicilline. De naam van edelman? Lord Randolph Churchill. De naam van zijn zoon? De heer Winston Churchill. Ooit zei iemand: "What goes around comes around"; of, vrij vertaald: "wie goed doet, zal goeds oogsten". Ik hoop van harte dat het ook voor u zo werkt. Pastoor C. Müller

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 2010 | | pagina 4