Kroniek Parochiecluster Leunen-Veulen-Heide I week 14 3 Komend weekend afwijkende mistijden Veulen en Heide In verband met het 50-jarig bestaan van "Vrouwen Samen Sterk" te Veulen vindt de reguliere H. Mis op zaterdag 10 april 2010 in Veulen niet om 19.15u plaats, maar om 17.00u. Om dezelfde reden wordt ook de reguliere H. Mis in Heide verzet; die dag dus niet om 18.00u plaats, maar om 19.15u. Eerste H. Communie in Heide en Leunen (vooraankondiging) In de maand april vinden in ons cluster twee Communie-vieringen plaats. In Heide vindt de Eerste H. Communie dit jaar plaats op zondag 18 april 2010 en wel om 11.00u. In verband met deze viering komt de reguliere H.Mis dat weekend op zaterdagavond 17 april in Heide te ven/allen. In Leunen vindt de Eerste H. Communie plaats op zondag 25 april 2010, eveneens om 11,00u. De reguliere H. Mis in Leunen om 09.30u komt die dag te vervallen. Paaservaringen Alle echte menselijke ervaringen zijn paaservaringen. Overal waar het er echt om spant, gaat het om Pasen. Waar een mens vastgelopen is en niet meer verder kan, maar nieuwe moed vat. Waar een bitter conflict wordt bijgelegd, uit overtuiging of omdat beide partijen beseffen dat ze elkaar en zichzelf kapot maken: paaservaring. Waar een mens opstaat uit haar verslaving, verdwazing; waar iemand zijn angst of moedeloosheid weet te overwinnen met kracht God-weet-waar-vandaan: paaservaring! Zelfs waar de dood onafwendbaar is - want dat is 'ie vaak nog steeds - daar kan het toch zijn dat je er vrede mee vindt, de angst kwijtraakt; en dat je het verlies van een medemens hoe pijnlijk ook doorstaat, en een nieuwe weg vindt. Paaservaring! Pasen is niet, een beetje optimisme; 'het komt wel weer goed' na een verlies, 'morgen zie je het wel weer zitten' bij een neerslachtig iemand; 'stil maar, wacht maar' tegenover een mens in verdrukking. Nee, Pasen is de bodem onder onze hoop de grond waarop ons leven rust ook als alles onzeker is; Pasen is het vertrouwen op de weg van het zaad, een leven dat geborgen is in God liefde die eeuwig is en de dood weerstaat. Zó leven, dat is léven met Pasen in de rug! (J. Dubbink) Pastoor C. Muller

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 2010 | | pagina 4