26 Gaolde Paerd't Dartele Veule voor Ron Alexander Op 21 oktober 1948 werd Ron Alexander geboren In Rijswijk, onder de rook van Den Haag. Op 18 februari 2010 ontvangt hij de hoogste onderscheiding van carnavalsvereniging 't Dartele Veule uit handen van Vorst Teun. En vanaf dat moment is Ron de eerste drager van 't Gaolde Paerd met een zogenaamde harde G. Een unicum, maar niemand In het dorp die hem dit "gebrek" kwalijk neemt Integendeel: Ron en zijn echtgenote Marga worden In Veulen op handen gedragen. Ron Alexander Is het derde kind uit een gezin van vijf kinderen. De overige vier zijn allemaal meisjes. De kinderen uit het gezin Alexander worden ruimdenkend opgevoed, ze krijgen van hun ouders zo kort na de Tweede Wereldoorlog veel vrijheid. Ron bezoekt diverse scholen in Rijswijk en later in het nabijgelegen Den Haag. De eerste vereniging waarvoor hij zich inzette was de Arbeiders Jeugd Centrale (AJC) gevolgd door de Christelijke Figuurzaag Club. Hij was oprichter van een voetbalvereniging op de basisschool. Nadat de eerste wedstrijd met maar liefst 16-0 verloren ging, werd de vereniging opgeheven. De LTS in Den Haag luidde een nieuw tijdperk voor Ron in. Den Haag was in die tijd het summum van de Nederlandse popmuziek. Ron liep op straat mensen als Johnny Lion en leden van de Golden Earring(s), Q65, Motions en Wllleke Alberti zomaar tegen het lijf. Ron kende ze allemaal. Andersom is minder zeker Ron's grootste droom was piloot worden. Helaas, zijn kleurenblindheid blokkeerde zijn ultieme wens. Na de LTS volgde de MTS. Ron schreet in die tijd voor het studentenblad "SIEN" en in "ICARUS", de schoolkrant. "SIEN" was toch een wat revolutionair blad dat naast Ron volgeschreven werd door Tjerk van Altena. Tjerk bracht tijdens een redactiefeestje zijn zus Marga mee. Ron en Marga vielen voor elkaar en trouwden in 1968. Het jonge echtpaar betrok een huisje in Rijswijk en uit het huwelijk werden een zoon en een dochter - Deef en Nancy - geboren. Deef woont in Spijkenisse en Nancy - getrouwd met een 'Dartel Veulen" woont in Nijmegen. In 1970 moest hij in militaire dienst. Hij fungeerde gedurende deze tijd als "Vredescentralist". Na een korte periode als ambtenaar bij de Duinwaterleiding te hebben gewerkt trad hij in 1974 als kantoormachinemonteur in dienst bij Singer Business Machines. Bij het bedrijf, dat in de loop van de jaren diverse malen van naam/eigenaar veranderde, was hij een "vliegende kiep", die actief was in heel Nederland maar ook in Europa. Hij repareerde factureermachines tot pinautomaten en - zoals hij zelf zegt - "alles wat er tussen zit".Ron zou er tot aan zijn vervroegde uittreding in 2008 blijven werken. Halverwege de zeventiger jaren hadden Ron en Marga het wel gezien in de Randstad en gingen ze op zoek naar ruimte en rust. Het bedrijf waar hij werkte werd overgenomen en Ron kon bij de vestiging in Eindhoven aan de slag. Door een toevalligheid (tijdens hun "huizenjacht" ging men op de terugweg naar huis nog een Limburgse vlaai kopen in Venray) kwamen zij terecht bij een bord met de tekst "huizen te huur". Via de bakker kwam het stel bij de woningbouwvereniging terecht, ze betaalden een borgsom van 25.- gulden en binnen enkele dagen werd er verhuisd naar Venray. In zijn nieuwe woonplaats was hij o.a. lid van de ouderencommissie van de Fllerefluit, de Schoolraad en de Sportraad. Daarnaast volgde hij een cursus kunstgeschiedenis aan de Volksuniversiteit.

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 2010 | | pagina 27