3 Kroniek Parochiecluster Leunen-Veulen-Heide week 41 Gedoopt Op zondag 5 oktober 2009 werd in de kerk van Leunen gedoopt: Niek Thijsen (Steegse Peelweg 37). We wensen de dopeling een zegenrijk leven toe. Huwelijksjubileum in Heide Op zaterdag 10 oktober 2009 vindt om 16.00u in de kerk van Heide een H. Mis uit dankbaarheid plaats vanwege het gouden huwelijksfeest van het echpaar Claessens-van Kempen (Deurnseweg 72). In verband met deze H. Mis komt de reguliere zaterdagavond-mis in Heide die dag te vervallen. Voor de "zondagsmis" kunnen parochianen uit Heide die dag naar de H. Mis in Veulen gaan (18.00u), dan wel op zondag naar Leunen (09.30u). Parochie-avond Leunen (herhaling) Aan alle parochianen van Leunen. Zoals u wellicht weet, is ons cluster doende om te komen tot één kerkbestuur voor de parochies Leunen, Veulen en Heide. Om u terzake nader te informeren, leek het ons een goed idee om (in navolging van Veulen en Heide) een parochie-avond te houden en wel op dinsdag 13 oktober 2009 in Zaal Martens. De bijeenkomst begint om 20.00u. Tijdens deze avond zal pastoor Müller middels een powerpoint-presentatie verslag doen van de ontwikkelingen in deze. Aansluitend is er gelegenheid om vragen te stellen. Vervolgens zal de penningmeester een toelichting geven bij het financieel jaarverslag 2008. Hierna is er de gelegenheid elkaar in een ongedwongen sfeer te ontmoeten. Graag heten wij u als kerkbestuur op deze avond welkom. Kinderkoor Heide Op zaterdag 17 oktober 2009 is het precies 10 jaar geleden dat het Kinderkoor van Heide van start ging. Dit 10-jarig jubileum willen we als kerk niet ongemerkt voorbij laten. Zo zal het Kinderkoor niet alleen de gezinsmis op 17 oktober in Heide opluisteren, maar zal men in het najaar tevens twee "concerten" geven en wel in de Gelderkoel. Nadere informatie hierover volgt nog. Als kerk zijn we blij met het koor, dat iedere maand present is. Wereldmissiemaand In de maand oktober wordt traditiegetrouw een collecte gehouden voor hen die elders het evangelie uitdragen en zorgdragen voor de praktische noden van de veelal arme mensen aldaar. De kerkdeurcollectie t.b.v. Missio (Pauselijke Missiewerken) wordt dit jaar in het weekend van 17-18 oktober gehouden (Missiezondag). Dit jaar richt Missio Nederland de blik op de kansen en zorgen van de Kerk in Bougainville, een eiland in de Stille Oceaan. Tijdens een 10 jaar durende burgeroorlog over koper- en goudmijnen (die 20.000 mensen het leven kostte) heeft het eiland onafhankelijkheid nagestreefd. Nu is het een autonome provincie van Papoea Nieuw-Guinea met ongeveer 180.000 inwoners. Sinds het vredesakkoord van 2001 wordt hard gewerkt aan de wederopbouw van het eiland. De katholieke kerk speelt daarin - onder leiding van de Nederlandse missiebisschop Henk Kronenberg - een belangrijke rol.

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 2009 | | pagina 4