Kunst in de wijngaard Kunst in de wijngaard is op wijnhoeve Limburgergaard te Leunen inmiddels uitgegroeid tot een jaarlijks evenement.Op de jaarlijkse open dag van de wijnhoeve is ook dit jaar weer een kunstenaar aanwezig die een aantal van zijn werken aan het grote publiek laat zien.Wijnhoeve Limburgergaard geeft elk jaar een kunstenaar uit Venray de kans om een werk te tonen op het etiket van de door hun geproduceerde flessen wijn. In 2005 was dat Jaro Rongen. In 2006 Gusse Wie, m 2007 Liesbeth Rutten en op de flessen van 2008 die nu gebotteld zijn zal Jan Driessen uit Venray een van zijn werken tonen. De flessen van Limburgergaard worden daardoor een aardig verzamelobject. Jan Driessen kon na zijn vervroegde uittreding als kunstenaar fulltime aan het werk. Dat resulteerde in een aantal kunstwerken o.a. het Vredesmonument te Holthees-Smakt, Doodgeboren kinderen Gemeente Horst en oorlog Plasticken in het museum te Overloon. Op dit moment schildert Jan meer en zal hij een aantal schilderijen maar ook beelden laten zien in de wijngaard te Leunen. Dit alles op de jaarlijkse open dag van de wijnhoeve in het kader van de week van de wijn. In het hele land zullen de commerciële wijngaardeniers op zondag 27 September hun gaarden en wijnmakerijen open stellen voor publick. Men is welkom op Wijnhoeve Limburgergaard op de Steegse Peelweg 55 te Leunen van 13.00 uur tot 17.00 uur. Hier kan men dan ook zien en proeven dat de Nederlandse wijnbouw, de laatste jaren, snel aan kwaliteit wint.

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 2009 | | pagina 21