4 Kroniek Parochiecluster Leunen-Veulen-Heide week 34 en 35 Overleden Op zaterdag 15 augustus vond in Leunen de uitvaart plaats van dhr. Jan Martens (Boodenstraat 14). Hij werd 82 jaar. Hij is te rusten gelegd op het kerkhof alhier. MIVA-collecie In het laatste weekend van augustus (29-30) vindt weer de jaarlijkse kerkdeurcollecte plaats voor de MIVA. We bevelen deze collecte van harte aan uw milddadigheid aan. De MIVA ondersteunt pioniers in Afrika, Azië en Latijns-Amerika. Onder pioniers verstaat men mensen die het voortouw durven nemen en hun nek uitsteken voor kansarmen. Zij werken vaak aan kleinschalige projecten in afgelegen gebieden. Daarbij zijn goed vervoer en communicatiemogelijkheden onontbeerlijk. De MIVA wil hen helpen hen deze middelen aan te schaffen. Gaan trouwen Op zaterdag 12 september 2009 vindt om 13.00u in de St. Willibrorduskerk te Zeilgeest de kerkelijke huwelijksinzegening plaats van Eric Philipsen en Rita v.d. Zanden (Overbroekseweg 14 te Leunen). We wensen het bruidspaar veel zegen toe. Ter overweging: De heilige pastoor van Ars (1) Jean Baptiste Marie Vianney ofwel Johannes Maria Vianney (1786-1859) was 41 jaar lang parochiepriester in Ars-sur-Formans in Frankrijk. De eenvoudige boerenzoon leerde van zijn devote ouders bidden en de liefde voor de armen. Hij was een matige leerling, maar vanwege zijn vroomheid werd zijn priesterroeping niet betwijfeld. In februari 1818 kwam hij als pastoor naar Ars. Daar bracht hij velen door zijn preken, vroomheid en zijn roep van heiligheid tot geloof en boetvaardigheid. Hij bekommerde zich om de armen. Lange periodes bracht de heilige pastoor in de kerk door voor het tabernakel. De gelovigen begonnen hem na te volgen. Uit heel Frankrijk kwamen boetvaardigen die hem dagelijks tot 16 uur lang in de biechtstoel hielden. Men noemde Ars 'het ziekenhuis van de zielen'. "Het is niet de zondaar die tot God terugkeert, om Hem om vergeving te vragen, maar God zelf loopt de zondaar na en laat hem tot zich terugkeren", zei Vianney. Tegenover iedere penitent gedroeg de pastoor van Ars zich op een andere manier. Wie tot zijn biechtstoel kwam met een nederig verlangen naar Gods vergeving vond bij hem bemoediging. En als iemand terneergeslagen was bij de gedachte aan zijn zwakheid en vreesde voor herhaling in de toekomst, openbaarde de pastoor hem het mysterie van God met een uitspraak van roerende schoonheid: "De goede God weet alles. Nog voordatje zondigt, weet Hij dat je weer zult zondigen, en toch vergeeft Hij je. Hoe groot is de liefde van onze

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 2009 | | pagina 5