Kroniek Parochiecluster Leunen-Veuien-Heide week 30 3 Gezinsmis Traditiegetrouw vindt op het einde van het schooljaar zowel in Veulen als in Heide een gezinsmis plaats. Vanwege het dorpsfeest in Veulen zal de H. Mis in Heide a.s. zaterdag 25 juli 2009 om 18.0Gu plaatsvinden (dus eerder) en in Veulen om 19.15u. Het thema van de gezinsmis luidt: "Voedsel voor onderweg". We heten eenieder welkom. Gaan trouwen Op vrijdag 31 juli 2009 zullen in de kerk van Veulen trouwen: Guido van den Boom en Bianca van Staveren. De huwelijksmis vindt plaats om 14.30u (2* roep). Ter overweging: In welke tent woont God? Komende zomer slaan ze weer op de camping: ruim 400 Dabar-jongeren. Ze organiseren sport- en spelactiviteiten, knutselen en spelen poppenkast en proberen bij dit alias iets van hun geloof over te dragen Amersfoorter Leendert Wolters kan als coördinator enthousiast vertellen over dit campingwerk waarmee hij ook deze zomer druk is. ,,Dabar betekent woord en daad. Dabar-teams zijn komende zomer op 24 campings in heel Nederland te vinden", vertelt Wolters. „Een team bestaat uit zes tot acht jongeren van 17 tot 24 jaar uit allerlei kerken in Nederland dat zich twee weken inzet om kinderen en jongeren een leuke vakantie te bezorgen. Over het algemeen doen ze dat niet op de grote en luxe campings met veel voorzieningen, maar de wal eenvoudiger campings waar niet veel meer georganiseerd wordt dan de wekelijkse bingo." De dagen van een Dabar-team zijn goed gevuld, zegt Wolters. ,,'s Morgens zijn eerst de kinderen van circa 4 tot 10 jaar aan de beurt. We vertellen hen een verhaal uit de bijbel, er wordt geknutseld en een spel of iets anders gedaan. Later in de ochtend komen de tieners en de jongeren. Voor hen hebben we korte, flitsende programmaonderdelen met vooral veel plezier, wat gezonde competitie en ook kort een onderwerp uit de Bijbel. Opvallend is dat veel kindaren en jongeren tegenwoordig echt niets meer weten over de Bijbel en het christelijk geloof. De vraag 'In welke tent woont God?' kwam vorig jaar van een meisje nadat ze een ochtend had meegedaan, 's Middags organiseren we een zeskamp, zeephetling of vossenjacht en voor de kleintjes poppenkast, 's Avonds zijn er activiteiten als Crea Bea, wie is de sterkste vrouw van de camping en kampvuur. Voor wie wil, hebben we een afsluiting van de dag waarbij we mensen iets mee proberen te geven door een gedicht of een lied of een stukje uit de Bijbel." „Dabar-teamleden zijn vrijwilligers die door hun geloof in Jezus geïnspireerd worden dit campingwerk te doen", verklaart Wolters hun motivatie. „Vaak komen ze jaar in jaar uit terug en nemen dan weer hun eigen vrienden mee om teamlid te worden. Als jongeren twee weken intensief met elkaar en met kinderen en jongeren optrekken, verandert dat henzelf een beetje, merkte Wolters. „Regelmatig hoor ik terug dat ze het aandacht hebben voor anderen ook de rest van het jaar gaan toepassen. Mensen die volgend jaar mee willen kunnen meer informatie vinden op www.haib.nl/dabar." Alle vakantiegangers wens ik een goede reis toe en een behouden terugkeer. Pastoor C. Müller

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 2009 | | pagina 4