6 Op verzoek van de dorpsraad en gebruikers van de Jeu de Boules Baan zal begin juli '09 onderhoud van de Jeu de Boules Baan aan de Wet houder Reintjesstraat plaatsvinden. Er is een voetpad gerealiseerd aan weerszijden van de Van Berlostraat. Op verzoek van de dorpsraad is het voetpad doorgetrokken tot aan de Past. Strijkersstraat. De werkzaamheden Verkeersmaatregelen Albionstraat zijn door inspan ning van de dorpsraad gerealiseerd, Door inspanning van de Leunse Jeugd en de dorpsraad krijgt Leunen de eerste pannakooi. In maart en april voerde de gemeente Venray de campagne Mijn Plekkie, waar mee zij Venrayse jongeren stimuleerde om zelf een geschikte plek aan te dragen voor het plaatsen van pannakooien. De dorpsraad en de Leunse jeugd reageer de meteen en ging aan de slag. Leunen krijgt dan ook de eerste pannakooi. Het meest favoriete en 'geschikte plekkie' in Leunen bleek het speelveld aan de Ur- banusweg. Zoals tijdens de campagne al werd aangegeven, moest de jeugd ook zelf de handen uit de mouwen steken. Afgelopen zaterdag werd er hard gewerkt door de jeugd, ouders en leden van de dorpsraad, aan het leggen van een tegel ondergrond waarop binnenkort de pannakooi geplaatst wordt. Verder plaatsten de aanwezigen enkele fietsenrekken en een doel. Wethouder Patrick van der Broeck wilde graag kennismaken met de enthousias te jongeren. Hij is blij met hun inzet: "Doordat ze deze plek zelf hebben uitgeko zen en er hard aan hebben gewerkt, wordt het echt hun eigen plek. Ze zullen zich hier ook verantwoordelijk voor blijven voelen." Eerder nodigde de jeugd en de dorpsraad alle buurtbewoners op het speelveld uit en vertelden ze over hun plannen. 18 november 2009 verkiezing Dorpsraad Leunen. Waarom verkiezingen? Voor de dorpsraad is de laatste maanden veel gebeurt zoals het niet doorgaan van het centrumplan. Het openbreken van ruimtelijke visie DOP door de ven rayse politiek. Hierdoor zijn er enkele vacaturen ontstaan. De dorpsraad heeft besloten om tijdens de gemeenteraadsverziekingen ook dorpsraadverkiezingen te organiseren. De dorpsraad vindt het belangrijk dat er draagvlak is met de in woners van het dorp. De dorpsraad is dan ook opzoek naar Leunse inwoners die wat voor het dorp willen betekenen. Het verkiezingsreglement wordt tijdens de dorpsraadvergadering van september vastgesteld. De verkiezingscommissie bestaat uit de volgende personen: Jeroen van de Leur, Herman Holtackers en Ed Stevens. Namens de Stichting Dorpsraad Leunen Ed Stevens Secretaris Dorpsraad Leunen

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 2009 | | pagina 7