5 Aan alle inwoners van Leunen Verslag van de openbare dorpsraadvergaderingen mei en juni '09 Tijdens de openbare dorpsraad vergaderingen van mei en juni '09 is de voort gang van het centrumplan besproken. Gemeente Venray heeft een haalbaar heidsstudie lateb uitvoeren en de conclusie van dit onderzoek is dat het cen trumplan financieel niet haalbaar is. De uitkomst van het onderzoek laat zich als volgt samenvatten: Bij handhaving van de huidige sociaal-maatschappelijke huurprijzen be staat een onoverbrugbaar financieel tekort in de stichtingskosten van het centrumplan. Het exploitatietekort valt grotendeels weg bij minimaal verdrievoudiging van de sociaal-maatschappelijke huurprijs. Dit is vanzelfsprekend een onacceptabele verhoging van de lasten voor gebruikers van De Brink en De Schakel. Het onoverbrugbaar zijn van het tekort wordt mede veroorzaakt doordat het plan niet kansrijk is voor subsidie vanwege handhaving van het be staande programma en het ontbreken van substantiële bijdragen van participanten c.q. derden. Gezien de reeds aanwezige faciliteiten wordt ook niet ingestemd met het steunen van een minimum variant. De herontwikkeling daarvan blijft de status behouden van een begrijpelij ke wens van de Dorpsraad Leunen. Het afketsen van het centrumplan is een grote teleurstelling voor de dorpsraad die al jaren ijvert voor verbetering van de voorzieningen in ons dorpshart. Desondanks heeft de dorpsraad de afgelopen tijd enkele successen behaald die wij graag onder de aandacht willen brengen: Na herhaaldelijk aandringen bij de gemeente door de dorpsraad komt de blikcontainer weer terug in Leunen. Dorpsraad l C V »f cv E.L.E.M. (Ed) Stevens Secretaris Dorpsraad Leunen P/a Vicarieweg 17 5809 BP Leunen 0478-510332 a secretarispjdorpsraadleMnpn.nl http://www.dorpsraadleunen.nl/ Bankrekening: 12.81.01.210

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 2009 | | pagina 6