Mei 2009 Zorgboerderij 'de Haam' neemt deel aan landelijke open dag zorgboerderijen Op zaterdag 6 juni as. vindt de landelijke open dag voor zorgboerderijen plaats. Zorgboerderij 'De haam' uit Veulen zet deze dag van 10.30 tot 16.00 uur haar staldeuren open. Een unieke gelegenheid om een kijkje te nemen in de 'boerenkeuken' van een zorgboerderij voor senioren. Tijdens de open dag hebben bezoekers de gelegenheid de fraai ingerichte leefruimte te bezichtigen. Daarnaast zijn er rondleidingen op het bedrijf en in de bloemen- en moestuin, kunt u er terecht voor informatie over de dagverzorging. Daarnaast is er live muziek en kunnen bezoekers kennismaken met diverse activiteiten die passen binnen het boerenleven op de Haam zoals het scheren van de schapen. Onbekend begrip De initiatiefnemers van de zorgboerderij, Gerdy en Annerie Janssen, grijpen de open dag aan om geïnteresseerden kennis te laten maken met hun zorgboerderij:"'de Haam' draagt er aan bij dat senioren vaak langer zelfstandig kunnen blijven wonen. Onze zorgboerderij is bedoeld voor zelfstandig wonende senioren (de groep 55+) die vanwege ouderdom, ziekte, eenzaamheid of een handicap ondersteuning nodig hebben om in hun eigen vertrouwde omgeving te kunnen blijven wonen.." Kijkje in de keuken De open dag is bedoeld voor alle geïnteresseerden. Gerdy en Annerie: "De open dag biedt een kans om een kijkje in de keuken te nemen van onze zorgboerderij. Vaak hebben mensen er wel eens over gehoord, maar hebben ze geen idee van hoe het er precies aan toegaat op zo'n boerderij. Ook (aanverwanten van) potentiële deelnemers, mensen uit de zorg en (zorg)instanties zijn van harte welkom." Zinvolle dagbesteding Op zorgboerderij 'De haam' kunnen senioren uit Noord-Limburg van maandag tot en met vrijdag terecht voor een zinvolle dagbesteding. De zorgboerderij maakt onderdeel uit van een gevarieerd agrarisch bedrijf met onder meer scharrelkippen met vrije uitloop, een schapenhouderij en een hondenkennel waar labradors en langharige en ruwharige teckels worden gefokt. Naast deze veestapel heeft 'De haam' kleinschalige vollegrondstuinbouwactiviteiten in de vorm van proefveldjes met augurkenplanten. Samenwerking Proteion Thuiszorg Noord-Limburg De dagverzorging op zorgboerderij 'De haam' wordt aangeboden in samenwerking met Proteion Thuiszorg Noord-Limburg, onderdeel van Proteion Thuis. Voor deelname aan de dagverzorging is een indicatie nodig van het Centrum Indicatiestelling Zorg (CIZ). Proteion Thuiszorg Noord-Limburg helpt

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 2009 | | pagina 16