20 Onthulling wandelroutes Castenray. Afgelopen zaterdag zijn de knooppuntenwandelroutes van Castenray officieel in gebruik genomen. In verband daarmee heeft er een uitgebreid artikel gestaan in Dagblad De Limburger van 15 mei jl. In dat artikel staan echter twee zaken, die zeker niet zijn bedoeld zoals ze overkomen. Deze betreffen de knooppuntenroute van Vsselsteyn en de aansluiting met Veulen. De vergelijking met Ysselsteyn in het artikel is niet juist: het ene dorp heeft nu eenmaal een andere infrastructuur en andere paden dan het andere. Voor een belangrijk deel krijg je dat gratis mee en dan mag Castenray zich gelukkig prijzen met zijn natuur en zijn padenstelsel. Dat is ook wat gezegd is tegen de journalist, maar dat is niet wat er staat. De indruk die wordt gewekt, dat een inwoner van Veulen geen medewerking wilde verlenen, is evenmin juist. Betrokkene was zelfs enthousiast en wilde onder voorwaarden zeker meewerken. Maar omdat de Dorpsraad van Castenray pas op het laatste moment ontdekte dat het particuliere grond betrof, ontbrak de tijd om dat nog te regelen. En dus is voor een andere oplossing gekozen. Dat was een beslissing van de Castenrayse dorpsraad en niet van de betrokken inwoner van Veulen. Ook dit is zoals het gezegd is, maar zo is het niet gepubliceerd. De dorpsraad betreurt het uiteraard dat een en ander onjuist is gepubliceerd. Het spijt de Dorpsraad van Castenray dat door deze publicatie een onjuist beeld is ontstaan over zowel Ysselsteyn als Veulen. Namens de Dorpsraad van Castenray, Ben van der Sterren, voorzitter.

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 2009 | | pagina 21