geloof te verspreiden. In het weekeinde van 9 en 10 mei doen we die tocht van eeuwen over met een groot brandend vuur op het dek van de boot. Op de 4 plekken waar de boot stopt, zal een korte ontvangstplechtigheid plaatsvinden om een deel van het vuur over te dragen aan vertegenwoordigers van parochies aan de wal, die het op hun beurt weer uitdragen naar het achterland. Op de ochtend van zondag 10 mei wordt het jubileumjaar van het bisdom liturgisch geopend met een pontificale eucharistieviering in de Sint Christoffelkathedraal in Roermond. Voorafgaand aan de viering zal de bisschop met de concelebrerende priesters het vuur van de vuurboot ophalen en in processie naar de kathedraal brengen. Aan het einde van de viering ontvangen vertegenwoordigers van de diverse Limburgse parochies een noveenkaars, zodat bij de openingsviering ook werkelijk het hele bisdom rond de bisschop verzameld is. ledereen is welkom op de halteplaatsen van de boot en bij de openingsviering in Roermond. Naast de feestelijkheden in het openingsweekeinde op 9 en 10 mei aanstaande, zijn in het jubileumjaar '450 jaar bisdom Roermond' nog meer activiteiten in de planning. Een grote Romebedevaart, mobiele exposities, een Open Kerkennacht in september, dekenale ontmoetingsdagen en een groot slotfeest - een Limburgse Katholiekendag - op 22 mei 2010 zijn enkele van deze activiteiten. De activiteiten die in het kader van 450-jarig jubileum plaatsvinden, zijn vooral bedoeld om de vitalisering van de parochies en het kerkelijk leven in ons bisdom een nieuwe impuls te geven. Vandaar dat er niet alleen feest wordt gevierd, maar dat er in het programma ook gemeenschapsvormende activiteiten zijn opgenomen. Eén van de hoogtepunten van het jubileumjaar wordt een grote bedevaart van Limburgse gelovigen met hun bisschop naar Rome van 30 april tot en met 7 mei 2010. Inmiddels is de inschrijving voor deze bijzondere pelgrimage gestart. Tijdens het jubileumjaar is er in elk dekenaat van het bisdom een dekenale dag waarbij de bisschop aanwezig is om met de parochianen uit het betreffende dekenaat de dag samen door te brengen. Ter afsluiting van het jubileumjaar wordt op zaterdag 22 mei 2010 in openluchttheater De Doolhof in Tegelen een grootse ontmoetingsdag voor alle Limburgse gelovigen gehouden. De voorbereidingen voor het programma zijn in volle gang. Voor meer informatie kan men terecht op www.bisdomiubileum.nl. Pastoor C. Müller

Dorpsblad Leunen-Veulen-Heide | 2009 | | pagina 5